UWAGA!

Pojechali na warsztaty do Witkacego

 Elbląg, W ramach projektu powstał spektakl  „Po drugiej stronie"
W ramach projektu powstał spektakl „Po drugiej stronie" (fot. Światowid)

Już jutro (22 listopada) uczestnicy projektu „...kreujemy rzeczywistość", realizowanego w centrum kultury Światowid, rozpoczną dwudniowe warsztaty teatralne w zakopiańskim Teatrze im. Witkacego. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystają później w pracy z dziećmi ze szkół wiejskich.

Na początku września uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach z „Teatrem Snów" i pokazie powarsztatowej pracy. W październiku grupa pracowała z Alicją Ruczko nad spektaklem „Po drugiej stronie" inspirowanym baśnią „Alicja po drugiej stronie lustra" L. Carolla. Premiera odbyła się 26 października na Scenie na Piętrze.
     Na początku listopada grupa odwiedziła Sopot, gdzie wzięła udział w warsztatach teatralnych z Ewą Ignaczak oraz obejrzała spektakl „Tulla". A już jutro rozpoczną kolejne warsztaty, tym razem w zakopiańskim Teatrze Witkacego.
     - Zajęcia z ruchu poprowadzi dla nich Andrzej Bienias, natomiast z emisji głosu Marek Wrona – mówi Edyta Machul, koordynatorka projektu. - Nad interpretacją tekstu pracować będą z Katarzyną Pietrzyk. Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu jest bezpłatny.
     - Pisałam ten projekt z myślą o studentach, którzy w przyszłości chcą teatralnie pracować z młodzieżą - dodaje Edyta Machul. - Plan był taki, że poprzez cykl spotkań i warsztatów, studenci zarażą się teatrem tak bardzo, że będą swoją "chorobę" przekazywać dalej. Chciałam, żeby doświadczyli teatru nie tylko oglądając spektakle, ale także w nich występując. I to właśnie realizujemy.
     Uczestnicy projektu „...kreujemy rzeczywistość" - poprzez warsztaty i spotkania - zdobywają doświadczenia, które później wykorzystają w praktyce. Ich zadaniem jest nie tylko udział w warsztatach czy gra w spektaklu.
     - Ich zadaniem będzie, bazując na tym, czego się dowiedzieli i co poznali, poprowadzenie warsztatów teatralnych dla dzieci w szkołach wiejskich – wyjaśnia Edyta Machul. - W czasie projektu „Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość" uczestnicy dostają wszystkie potrzebne do tego narzędzia.
     - Dlatego też zwracamy się z prośbą do nauczycieli ze szkół z okolic Elbląga – aby zgłosili się do nas, jeśli chcą, aby dla dzieci z ich klas poprowadzone były bezpłatne warsztaty teatralne – zachęca. - Zgłoszenia należy kierować na maila: edyta.machul@gmail.com.
     Projekt „Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość" został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
oprac. A

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Witkacy to badziweie! Czy nikt tego ni rozumi? Jestem współzałożycielką Teatru Wielkiego w Warszawie i takie rzeczy to my na palcach jednej ręki w teatrze lalkowym robilim. Nichil Novi(l?) i boruta pośrednia. Wybaczcie pisownię ale mam akurat fajerfoksa, a on sprawdza pisownie poprzez wiedzę zdobytą w internecie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Pani_z_Parasolem(2008-11-21)
  • słucham?? Byłam na warsztatach w Teatrze Witkacego. .. i chyba nigdy nie bedę miała lepszych wspomnień jeśli chodzi o Teatr. Oni mają tam taki klimat, że chciało by się wracać tam co dnia. Przynajmniej nie czuć komerchy na kilometr. Nie sądze, żeby Warszawa była ciekawszym i bardziej tajemniczym miejscem. .. cetuja
Reklama