UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Pokażą, jak narysować komiks

 
Elbląg, Okładka komiksu Stolp i Daniel Odija - autor scen (mat. organizatora)
Okładka komiksu Stolp i Daniel Odija - autor scen (mat. organizatora)
Reklama

Już za nieco ponad dwa tygodnie w Elblągu rozpocznie się V Festiwal Literatury Wielorzecze, który w tym roku ma w swoim programie m.in. warsztaty z tworzenia komiksu, które poprowadzą Daniel Odija i Wojciech Stefaniec. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy interesują historiami obrazkowymi i chcieliby dowiedzieć się, jak je tworzyć.

- Jak zaczęła się twoja przygoda z literaturą?
       - Najpierw zaczęło się od czytania. A później od pisania tekstów piosenek, bo gdy byłem nastolatkiem, śpiewałem w zespole rockowym, a wokalista powinien wyśpiewywać swoje słowa. Później pisałem listy i wiersze o dziewczynach. Próbowałem też pisać opowiadania fantastyczne, bo miałem dużo dziwnych snów i uwielbiałem Lema, Dicka, Tolkiena. Chciałem też dużo podróżować, a zaczałem podróżować w wyobraźni. Teraz podróżuję dzięki literaturze.
      
       - Kiedy zainteresowałeś się komiksem i jak doszło do wspólnego połączenia sił z Wojtkiem Stefańcem?
       - Podobnie jak z literaturą, komiksem interesuję się od zawsze. Oczywiście najpierw był to "Tytus Romek i A'tomek", "Kajko i Kokosz", później Relax, a tam pierwszy raz zobaczyłem "Thorgala". Największym jednak przeżyciem był "Yans". Ale później nastąpiła kilkudziesięcioletnia wyrwa w czytaniu komiksów. Dwa lata temu poprosiłem pod choinkę o wydanie zbiorcze "Rorka" Andreasa i wybuchła mi głowa. Szybko napisałem zarys scenariusza "Stolpa" i wysłałem do Wojtka, który kilka tygodni wcześniej w jednym ze słupskich pubów, powiedział mi, że ma teraz trochę czasu i jeśli mam jakiś pomysł, on na niego czeka. No i doczekał się! Wcześniej znaliśmy tylko swoją twórczość. Teraz jesteśmy jak duchowi bracia. Przecież od dwóch lat żyjemy w świecie, który sami wykreowaliśmy! No i wciąż go tworzymy.
      
       - Co czeka na uczestników podczas warsztatów z tworzenia komiksu?

       - Pokażemy z Wojtkiem i wspólnie omówimy z uczestnikami warsztatów najwybitniejsze komiksy krajowe i światowe. Przybliżymy nasz warsztat twórczy. Technikę rysowania Wojtka i mojego scenopisarstwa. Naszą pracę nad tetralogią Bardo. Postaramy się nakłonić uczestników zajęć do stworzenia własnych etiudek komiskowych.

  Elbląg, Wojciech Stefaniec (mat. organizatora)
Wojciech Stefaniec (mat. organizatora)


       Warsztaty tworzenia komiksu odbędą się 24 września na foyer Małej Sceny Teatru im. Sewruka w Elblągu (wejście od ul. Teatralnej) w godz. 9 – 12. Wstęp wolny. 
       Zapisy: docs.google.com lub poprzez darmową aplikację: play.google/apps
       Uczestnicy mogą przynieść swoje bloki, mazaki/pióra/ołówki.


       Patronem medialnym Festiwalu Wielorzecze jest Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Kamila Łyłka- Kosińska, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama