Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Popisy młodych aktorów

Spektakl "Czekając na Kogotam" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 zajął pierwsze miejsce podczas 18 Grodzkiego Forum Teatrów Szkolnych. Organizatorem Forum był Młodzieżowy Dom Kultury.

Na scenie MDK swoje spektakle prezentowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Elbląga i okolic. Ich popisy oceniało jury, w którym zasiedli aktorzy teatru elbląskiego - Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Tomasz Czajka oraz aktorka gdyńskiego Teatru Miejskiego - Violetta Seremak-Jankowska.
     Jurorzy obejrzeli 16 spektakli - 14 w wykonaniu uczniów podstawówek i dwa przygotowane przez gimnazjalistów. Były to spektakle tradycyjne, oparte na znanych tekstach np. "Jaś i Małgosia", spektakle autorskie np. "Czekając na Kogotam", czy zabawne, proekologiczne parodie - "Ekologiczna zemsta" (parodia "Zemsty" Aleksandra Fredry).
     - Poziom tegorocznego Forum nie był zbyt wysoki - mówi Teresa Suchodolska-Wojciechowska. - W poprzednich latach bywało lepiej. Chociaż wśród prezentowanych spektakli kilka wyróżniało się dobrym przygotowaniem. Bardzo podobał mi się spektakl pt. "Czekając na Kogotam" prezentowany przez zespół teatralny "Leon" ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu. Młodzi aktorzy, którzy pracowali pod okiem swojej nauczycielki, Katarzyny Kruszewskiej - która zresztą napisała scenariusz tego przedstawienia - stworzyli nastrój tajemniczości, specyficzny klimat niedopowiedzenia.
     Oprócz uczniowskiego warsztatu teatralnego na uznanie zasługuje zaangażowanie nauczycieli.
     - Tym nauczycielom należą się duże brawa za to, że poświęcili swój wolny czas na przygotowanie spektakli. Przecież pracują społecznie. Dawniej, gdy nadgodziny były opłacane, taka zabawa byłaby sposobem na dorobienie do pensji. Dziś nauczyciele pracują ze swoimi uczniami w czasie poza lekcyjnym, gdyż chcą i lubią to robić. Sami przygotowują adaptacje, wykonują kostiumy i dekoracje.
     Jury 18 Grodzkiego Forum Teatrów Szkolnych zdecydowało przyznać dwa wyróżnienia w kategorii gimnazjów - zespół teatralny gimnazjum w Tolkmicku oraz zespół teatralny "Nienasyceni" z gimnazjum nr 9 w Elblągu oraz nagrody pieniężne i wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych.
     I tak w kategorii szkół podstawowych w przedziale wiekowym klas I - III pierwsze miejsce zdobył zespół teatralny "Klasa III c" z SP nr 25 w Elblągu za spektakl pt. "O rybaku i..." (nagroda 500 zł), trzecie zaś zespół teatralny "Bajusie" z SP nr 6 w Elblągu (nagroda 300 zł). Jury postanowiło nie przyznać II miejsca.
     Wyróżnienia otrzymały zespoły: z SP nr 18, "Zielony Kot" z SP nr 15, "Cudaczki" ze świetlicy socjoterapeutycznej przy fundacji PRO SCHOLAM w SP nr 1 w Elblągu.
     W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce zdobył zespół teatralny "Leon" z SP nr 12 za spektakl pt."Czekając na Kogotam" (nagroda 500 zł), drugie miejsce zdobyło Studio Teatru i Piosenki kl. VI z SP nr 1 w Elblągu (nagroda 300 zł), trzecie zaś również Studio Teatru i Piosenki klasy V z SP nr 1 (nagroda 200 zł).
     Jury przyznało również nagrodę aktorską. Otrzymała ją Sonia Bernaciak z SP nr 12. Sonia stworzyła ciekawą kreację w również nagrodzonym spektaklu "Czekając na Kogotam". Młoda aktorka otrzymała “Słownik wyrazów obcych i trudnych” oraz płytę do nauki języka angielskiego ufundowane przez Szkołę Języków Obcych “Voice”.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Audi
Samochody używane HADM Gramatowski