UWAGA!

POPLIT – Dzień III

 Elbląg, Jednym z uczestników panelu dyskusyjnego „Prognozy kryminału"  będzie Mariusz Czubaj
Jednym z uczestników panelu dyskusyjnego „Prognozy kryminału" będzie Mariusz Czubaj (fot. nadesłane)

Biblioteka Elbląska i Instytut Książki zapraszają na ostatni dzień spotkania z literaturą popularną. Dziś 25 kwietnia o godz. 17 w sali audiowizualnej (poddasze biblioteki) odbędzie się panel dyskusyjny „Prognozy kryminału" z udziałem Piotra Bratkowskiego, Irka Grina i Mariusza Czubaja. Wstęp wolny.

Piotr Bratkowski - polski poeta, krytyk literacki i publicysta. Debiutował na łamach prasy literackiej w roku 1975. W latach 80. był felietonistą miesięcznika Literatura. Od 1990 roku pracuje jako dziennikarz, początkowo w Gazecie Wyborczej, później w Rzeczpospolitej. Od 2001 roku jest członkiem redakcji Newsweeka, gdzie pełnił m.in. funkcję kierownika działu społecznego i dziennikarza działu kulturalnego. Aktualnie jest publicystą tego tygodnika. Juror Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej lub sensacyjnej.
     Mariusz Czubaj - antropolog kultury, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autor książek: Biodra Elvisa Presleya, Od paleoherosów do neofanów (2007), W stronę miejskiej utopii (2007), 21:37 oraz (razem z Wojciechem J. Bursztą) Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych (2007). W 2008 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja Aleja samobójców. W przygotowaniu kolejna wspólna powieść kryminalna tych autorów - Róże cmentarne.
     Irek Grin - pisarz, fotograf, wydawca. Autor cyklu książek sensacyjno-szpiegowskich: Szerokiej drogi, Anat i Szkarłatny habit. Jeden z założycieli oraz prezes Stowarzyszenia Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej Trup w szafie. Juror Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej lub sensacyjnej. Redaktor prowadzący serię Polska Kolekcja Kryminalna w Wydawnictwie EMG.
     
     4 Pory Książki to pomysł na całoroczną promocję czytelnictwa i współczesnej literatury polskiej, także najciekawszych zjawisk literatury światowej. Charakter festiwalu pozwala na wyprowadzenie książki w przestrzeń publiczną, umożliwiając jej dotarcie nawet do odbiorców przypadkowych. Dzięki cykliczności festiwalu dyskusja o literaturze i życiu literackim ma miejsce w mediach kilka razy do roku.
     4 Pory Książki są również jedynym polskim festiwalem literackim nie zawężającym swoich zainteresowań do jednego wyłącznie gatunku literackiego i mającym przy tym charakter międzynarodowy.
     Głównym elementem festiwalu są spotkania autorskie. Towarzyszą im imprezy okołoliterackie, przygotowywane z myślą o tych, którzy na co dzień nie uczestniczą w sposób czynny w życiu literackim. W ten sposób problematyka współczesnej literatury pokazywana jest w szerszym kontekście kulturalno-społecznym.
     Imprezy festiwalowe odbywają się równocześnie w kilku miastach Polski i organizowane są we współpracy z partnerami lokalnymi - bibliotekami, księgarniami, centrami kultury i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni publicznej.
     Festiwal realizowany jest przez cały rok w czterech odsłonach: Pora Poezji (marzec), POPLIT (kwiecień), Pora Prozy (październik) i Pora Reportażu (listopad).
     
     Zadanie współfinansowane przez Instytut Książki.
oprac. A

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama