Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Popołudnie ze sztuką

 
Elbląg, Popołudnie ze sztuką
fot. nadesłana

Spektakl „W szufladzie”, koncert w wykonaniu uczestników sekcji wokalnych, warsztaty plastyczne: „Autoportrety w skali 1:1” i „Sprytne dekoracje z papieru”, zwiedzanie pracowni plastycznych, szkła artystycznego, ceramicznych czyli otwarte studia artystyczne. CSE Światowid we wtorek, 18 czerwca podsumuje tegoroczne działania sekcji artystycznych. Zapraszamy najmłodszych i ich rodziców na popołudnie ze sztuką. Wstęp wolny.

Zaczynamy o godz. 17 koncertem sekcji wokalnych, prowadzonych przez Macieja Skrzypczaka. Wystąpią dwie grupy: złożona z najmłodszych uczestników zajęć „Skaczące nutki” i starsza „Teenage tones”. Około godz. 17.30 odbędą się warsztaty plastyczne: "Autoportrety w skali 1:1” oraz "Sprytne dekoracje z papieru”.
     - Podczas warsztatów plastycznych "Autoportret w skali 1:1" odrysujemy kontury swoich sylwetek na wielkoformatowych kartonach, a potem przyjrzymy się sobie i postaramy się odtworzyć jak najwierniej samych siebie – opowiada Helena Wojciechowska, instruktor plastyki w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
     Z kolei zajęcia pod nazwą "Sprytne dekoracje z papieru" mają udowodnić, że do zmiany wyglądu wnętrza lub stworzenia zabawki, wystarczą czasem jedynie kolorowy papier, klej i nożyczki.
     Zarówno koncert, jak i warsztaty odbędą się na II piętrze CSE „Światowid” w Galerii Nobilis.
     O 17.30 będzie również można skorzystać z oferty otwartych studiów artystycznych czyli zwiedzić pracownie plastyczne, szkła artystycznego i ceramiczne, działające w CSE oraz spróbować swoich sił, w którejś z technik. Pracownie znajdują się na II piętrze „Światowida” oraz na poziomie -2.
     O 18.30 na Scenie na Piętrze odbędzie się spektakl pt. "W szufladzie" przygotowany przez grupę gimnazjalistów „Za ścianą”, działającą w CSE „Światowid”.
     - Czy zastanawialiście się, o czym marzą przedmioty zamknięte w szufladzie? Za czym tęsknią? Co wspominają? Jak się czują w ciemnościach? – opowiada Edyta Machul, instruktor teatralny CSE „Światowid”. - Każde dziecko ma swoją niezwykłą szufladę, albo skrzynię, w której trzyma swoje skarby – kawałek szkiełka, guzik, kamyczek… Czy to są praktyczne rzeczy? Nie. A spróbujcie wyrzucić, któryś z tych przedmiotów do śmieci. Co się stanie? Wielki płacz i nieszczęście dziecka. Bo przecież to jest szuflada ze skarbami!
„W szufladzie” to opowieść o życiu przedmiotów i ich oczekiwaniu. Historia przedmiotu, który czekał, kiedy inne straciły nadzieję. Spektakl o tym, że warto życzyć sobie nawet w ciemnej szufladzie miłego dnia, że warto czekać na lepsze. Dla przedmiotów z szuflady znalazło się lekarstwo na beznadziejny los. Okazała się nim dziecięca wyobraźnia. I jest to również opowieść o ogromnej mocy dziecięcej kreatywności, która ożywia świat, nawet ten pozornie nieciekawy.

  fot. nadesłana
fot. nadesłana


     - Cały program przygotowaliśmy w ten sposób, aby każda z sekcji mogła się pokazać – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid”. – Cały czas podkreślamy, jak ważna jest edukacja kulturalna, od kilku lat aktywnie działa na tym polu również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, promując powrót muzyki i plastyki do szkół. Nas cieszy przede wszystkim zainteresowanie elblążan edukacją artystyczną ich dzieci bo z frekwencją podczas zajęć nie mamy żadnych problemów. Widać także, że szkoły i placówki w terenie zainteresowane są zajęciami i warsztatami z różnorodnych technik plastycznych.
     Edukacja to również konkursy plastyczne, które regularnie organizuje CSE „Światowid”. To szansa na doskonałą zabawę, a w przypadku wygranej czy wyróżnienia, jeszcze większa motywacja do plastycznych działań. Jednak sekcje w „Światowidzie” to nie tylko najmłodsi uczestnicy to również dorośli, którzy dzięki nim mogą odnaleźć pasję i rozwijać talenty. To ich prace znajdują uznanie na ogólnopolskich i regionalnych konkursach oraz prezentowane są na indywidualnych i grupowych wystawach w naszym mieście i okolicach. To również oni dzielą się swoimi pasjami, często sami prowadząc warsztaty.
     
     Podsumowanie działalności sekcji artystycznych w Światowidzie we wtorek, 18 czerwca od godz. 17 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.

Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem