Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Porozmawiajmy o teatrze

Elbląski Dramatyczny zaprasza gimnazjalistów do uczestniczenia w spotkaniach edukacyjnych zatytułowanych „Rozmowy o Teatrze”.

Teatr Dramatyczny w Elblągu wrócił do realizowanego w latach 80-tych projektu, zwanego potocznie „gdańską koncepcją edukacji teatralnej”.
     - Rozmowy o Teatrze są pomyślane jako kameralne spektakle wykonywane zawsze przez troje aktorów, poszerzone o krótki rys historyczny danego okresu czy tematu - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej, działającego w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. - Częstokroć formuła będzie interaktywna, włączająca do działań samych uczniów. Podczas kolejnych spotkań prezentowane będą elementy wiedzy o teatrze, od teatru antycznego po współczesny. Jest to zadanie niełatwe, wymaga bowiem olbrzymiej odpowiedzialności za wybór tekstów ze strony twórców, jak i maksymalnej koncentracji ze strony odbiorców. Poza wprowadzeniem pojęć i języka teatru, spotkać się będzie można z najlepszymi tekstami epickimi i dramatycznymi danego okresu lub konkretnego twórcy. Wyboru tekstów dokonano po konsultacjach z nauczycielami i metodykami, mając na względzie kanon lektur szkolnych oraz uzupełniających, jak i teksty poboczne, rozszerzające poruszaną tematykę.
     Dotychczas zrealizowane programy w ramach cyklu Rozmowy o Teatrze to: „Antyk - tragedia” w wykonaniu aktorów: Beaty Przewłockiej, Tomasza Muszyńskiego i Lesława Ostaszkiewicza; „Antyk - komedia” w wykonaniu aktorów: Tomasza Czajki, Marcina Tomasika i Mariusza Michalskiego; „Antyk we współczesności” w wykonaniu aktorów: Moniki Andrzejewskiej, Tomasza Czajki i Lesława Ostaszkiewicza; „Komedia rybałtowska” w wykonaniu aktorów: Mariusza Michalskiego, Marcina Tomasika i Lesława Ostaszkiewicza.
     Rozmowy o teatrze to oferta skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych. Opłata za jedną lekcję wynosi 5 zł. Zainteresowani pedagodzy mogą zgłaszać się do Tomasza Walczaka, tel. O55 641 97 00 lub do Grażyny Kacprzak, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, tel. 055 233 48 43.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe