Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Praca nad pamięcią i uwagą

Do 20 lutego przyjmowane będą zgłoszenia chętnych do udziału w warsztatach twórczego treningu. Zajęcia, których organizatorem jest centrum kultury Światowid, prowadzić będzie Krzysztof Trznadel, aktor, specjalista od emisji głosu, uczestnik projektów teatralnych prowadzonych przez międzynarodową formację założoną przez wieloletnich współpracowników Jerzego Grotowskiego.

Warsztaty twórczego treningu rozpoczną się 24 lutego. Ich uczestnicy poznają podstawowe elementy rzemiosła teatralnego i techniki twórczego treningu. Nadrzędną intencją warsztatów jest przekazanie uczestnikom fundamentów etyki, zasad i podstawowych technik pracy performatywnej.
     Zajęcia obejmować będą: ćwiczenia fizyczne, pracę z głosem, uwagą i percepcją, precyzją i ciągłością, patrzeniem, słuchaniem, spotkaniem i pamięcią; indywidualne i grupowe ćwiczenia koordynacji, rytmu, żywiołowości, uwagi w przestrzeni, śpiew i taniec; rendering, czyli strukturę przedstawienia opartą na ciągłości pojedynczych akcji i ćwiczeniach ułożonych w twórczy montaż z elementami improwizacji służącej weryfikacji u uczestników sił witalnych i zdolności do kontaktu.
     Udział w warsztatach pozwoli udoskonalić techniki wystąpień publicznych, podwyższyć poziom samoświadomości, m.in. ciała, głosu, itd., nabyć umiejętność zastosowania wyobraźni, fantazji i intuicji w pracy twórczej.
     Warsztaty poprowadzi Krzysztof Trznadel - aktor i animator kultury z Zielonej Góry, specjalista od emisji głosu, uczestnik projektów teatralnych prowadzonych przez międzynarodową formację New World Performance Laboratory, założoną przez wieloletnich współpracowników Jerzego Grotowskiego: Jairo Cuestę (Francja) i prof. Jamesa Slowiaka (Akron University).
     Zajęcia odbywać się będą przez trzy dni (wtorek, środa, czwartek) po 6 godzin dziennie od 15.00 do 21.00. Z racji specyficznej formy pracy, podczas warsztatów wymagane są od uczestników trzy rodzaje stroju: strój do intensywnych ćwiczeń fizycznych (najlepiej T-shirt i krótkie spodenki), strój do swobodnych ćwiczeń (najlepiej dres - bluza z długimi rękawami, długie spodnie), strój biały (kobiety - białe koszule i białe, bardzo luźne, długie spódnice - nie spodnie; mężczyźni - białe koszule i białe spodnie).
     Koszt udziału w warsztatach twórczego treningu wynois 50 zł od osoby. Bliższych informacji udziela Monika Kowalczyk (tel. 611 20 59). Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 lutego. Ilość miejsc ograniczona.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)