Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Prace pedagogów na wystawie w Ratuszu

Elbląg, Prace pedagogów na wystawie w Ratuszu

21 marca o godz 18 w Ratuszu Staromiejskim otwarta zostanie wystawa prac nauczycieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.  W wystawie biorą udział: Zbigniew Chrostek, Karolina Hajec-Kalińska, Roma Jaruszewska, Kinga Kosacz-Drozdek, Janusz Kozak, Aleksandra Matulewicz, Ks. Grzegorz Wąsowski, Ryszard Zumkowski.

Wystawy zbiorowe zwykle odbywają się według jakiegoś klucza bądź to ideowego, bądź estetycznego lub na przykład środowiskowego. Jak łatwo się domyślić, nie wiąże nas żadna idea, nie tworzymy grupy. Łączy nas wspólna praca, wspólne młodzieży uczenie, coś na kształt współrodzicielstwa. To oczywiście bardzo patetyczne i zobowiązujące, ale nie ma wiele wspólnego z naszą twórczością. Spotykamy się w pracy pedagogicznej i zwykle rozmawiamy tylko o niej, o naszej szkole, o młodzieży, o ich ogólno-kulturalnym rozwoju i postępach, o ich przyszłości. Należy jednak pamiętać, że zanim staliśmy się zawodowymi nauczycielami, byliśmy już artystami i nadal chcemy nimi być. Tylko stały kontakt z rzemiosłem może być rękojmią autorytetu i może sprawić, że będziemy dla naszych uczniów w poszczególnych dyscyplinach plastycznych bardziej wiarygodni.
     To względy ogólne. A te szczególne, immanentne? To tkwiący w nas nieodparty przymus tworzenia, swoisty imperatyw, z którym artysta żyje i zmaga się na co dzień. To chęć uczestnictwa w szeroko rozumianym życiu kulturalnym. To wreszcie stała potrzeba osobistego rozwoju i aktywnego kontaktu ze sztuką.
     Niniejsza wystawa nie jest naszym pierwszym spotkaniem w galerii. Bierzemy wspólnie udział w Salonach Elbląskich, które z natury rzeczy są obszernym przeglądem środowiska w cyklu biennale. Tym razem chcemy czytelniej zaakcentować naszą obecność i niejako pozwolić się zidentyfikować, bowiem dotychczas prezentowaliśmy nasze młode, niespełna cztery lata działające Liceum Plastyczne wyłącznie dokonaniami uczniów. Zapraszamy na wernisaż do Ratusza Staromiejskiego w środę 21 marca o godzinie 18. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.
     
     W wystawie biorą udział:
     Aleksandra Matulewicz
     Malarka. Ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych i Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Malarstwa. Animatorka wielu imprez i akcji artystycznych w Elblągu między innymi: Maraton Artystyczny i Street Art.
     Nauczycielka przedmiotu Rysunek i Malarstwo.
     
     Roma Jaruszewska
     Malarka, graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Projektowania Graficznego oraz Schola Posnaniensis w Poznaniu o specjalności Malarstwo sztalugowe. W 2007 roku uznana za Talent Roku przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie.
     Nauczycielka przedmiotu Reklama Wizualna.
     
     Karolina Hajec - Kalińska
     Fotografka. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na wydziale Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii o specjalności Fotografia.
     W roku 2003 brała udział w opracowaniu dokumentacji fotograficznej byłych fabryk im. Poznańskiego w Łodzi (dzisiejsza Manufaktura). Prowadzi własne studio fotograficzne.
     Nauczycielka przedmiotu Podstawy Fotografii i Filmu.
     
     Kinga Kosacz – Drozdek
     Rzeźbiarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Rzeźby. Autorka pomników, tablic pamiątkowych i rzeźb sakralnych, między innymi w Kwidzynie, Malborku, Tczewie i Sicinach.
     Nauczycielka przedmiotu Rzeźba.
     
     Ryszard Zumkowski
     Grafik komputerowy i warsztatowy, rysownik, typograf, projektant logotypów, plakatów, katalogów, reklam. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) na wydziale Grafiki Użytkowej. Zawodowo związany z Agencją Reklamową „Lider” w Elblągu.
     Nauczyciel przedmiotu Techniki graficzne: Grafika Komputerowa.
     
     Janusz Kozak
     Grafik, rysownik, ilustrator, projektant plakatów. Pod pseudonimem GORE77 zajmuje się identyfikacją graficzną zespołów muzycznych - projektowaniem logotypów, koszulek, okładek płyt.
     Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Grafiki Warsztatowej w pracowni Drzeworytu. Zawodowo związany z Centrum Sztuki - Galeria EL.
     Nauczyciel przedmiotu Techniki graficzne: Grafika Warsztatowa.
     
     Ks. Grzegorz Wąsowski

     Historyk sztuki. Malarz, specjalista od historycznych technik malarskich, poeta. Absolwent Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładowca Historii sztuki i konserwacji zabytków w Elbląskim Seminarium Duchownym Proboszcz Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Gronowie Elbląskim.
     Nauczyciel przedmiotu Historia sztuki
     
     Zbigniew Chrostek
     Malarz, rzeźbiarz. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) na wydziale Rzeźby. Prowadzi Ogólnopolskie Plenery Artystyczne w Pstrągowej. Autor tablicy pamiątkowej do Katedry Elbląskiej, poświęconej Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich. Otrzymał Wyróżnienie Honorowe Jury XXIII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie.
     Nauczyciel przedmiotu Rzeźba oraz Rysunek i Malarstwo
Zbigniew Chrostek, nauczyciel rzeźby i malarstwa w LP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Obraz na płótnie
Fototapety z Paryżem
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce