Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy"

Elbląg, "Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy"

W środę, 26 października o godz. 18 w budynku Renoma przy ul. Królewieckiej 21b odbędzie się wernisaż "Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy".

Plenery, jako element edukacji artystycznej, posiadają długą tradycję i renomę. Dla młodzieży udział w plenerze to z pewnością okazja, by rozszerzyć i zweryfikować swoje umiejętności nabyte w pierwszym roku nauki, w innych od szkolnych warunkach, ale także, by zintegrować się i odpocząć nieco od szkolnego rytmu, tworząc w malowniczym otoczeniu.
     Wyjazd do Tolkmicka zaowocował niezwykle aktywnym trybem pracy, który wymagał od uczestników wiele wysiłku, ale, mamy nadzieję, pełen był również satysfakcjonujących obserwacji i doświadczeń angażujących umiejętności warsztatowe zdobywane podczas zajęć lekcyjnych.
     Realizacja prac miała charakter procesualny, wieloetapowy i wymagała zarówno aktywności indywidualnej, jak i współdziałania w obrębie grup, a nawet zakładała partycypację mieszkańców Tolkmicka w intermedialnych działaniach.
     Za punkt wyjścia uczestnicy obrali sobie refleksję nad lokalnym kontekstem, historią, atmosferą, topografią i specyfiką miejsca, które zawładnęło ich wyobraźnią przez kilka intensywnych dni. Patronowały nam nie tylko tolkmickie widoki, ale również legendy, fakty historyczne oraz impresje będące rezultatem spacerów. Analizie poddali nawet dane statystyczne dotyczące miasta! Połączenie wszystkich tych płaszczyzn stanowiło przyczynek do lepszego poznania obszaru, który stanowił inspirację oraz motyw przewodni powstających wówczas prac.
     Materialny zapis kilku intensywnych dni w Tolkmicku to eksponowane fotografie, szkice oraz obiekty, które stanowią trzon poplenerowej wystawy. Wrażenia towarzyszące happeningowi o charakterze ludycznego korowodu - prowadzeniu legendarnego węgorza przez miasto, dostępne są za pośrednictwem dokumentacji - fotografii reportażowej.
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kompleksowe realizacje pod klucz
AMK Kuchnia 5
Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 6