Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt na kino

 
Elbląg, Projekt na kino fot. nadesłana
Rek

Centrum Spotkań Europejskich “Światowid” w Elblągu wspólnie ze szwedzkim partnerem Reaktor Sydost otrzymało grant na przygotowanie projektu, dzięki któremu może powstać klaster kinowy „Baltic Cinema net”.

CSE „Światowid”, lider projektu, otrzymało tzw. „Seed Money” z Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020, który jest małym projektem, mającym na celu przygotowanie projektu w pełnej formie. Dzięki temu można wypracować partnerstwo, a także założenia projektu, który będzie można zgłosić w III naborze do programu (2 listopad - 16 grudzień 2016 r.). Środki „Seed money” otrzymało 19 projektów, w 12 z nich, jeden z partnerów jest z Polski. - Właśnie uzyskaliśmy oficjalne zawiadomienie o tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie na przygotowanie projektu, który już na tym etapie otrzymał kwalifikację A – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Oznacza to, że jest rekomendowany do zatwierdzenia, dobrej jakości oraz spełnia wszelkie wymagania ujęte w Programie.
     Celem głównym projektu, który zostanie złożony pod koniec roku, jest zwiększenie ilości podmiotów współpracujących w obszarze transgranicznym w regionie Morza Bałtyckiego poprzez utworzenie klastra kinowego „Baltic Cinema net”, w skład którego wejdą instytucje z Polski, Szwecji, Niemiec i Danii, a w przyszłości również z innych krajów. Wśród nich znajdą się placówki prowadzące kina, samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe zajmujące się edukacją filmową i promocją.
     - W planach mamy m.in. organizację międzynarodowego festiwalu filmowego, promującego dziedzictwo kulturowe regionu, organizację wspólnych szkoleń, warsztatów, wymian partnerskich, które mają na celu wzmocnienie potencjału zarówno samej sieci jak i współpracy z lokalnymi organizacjami – dodaje Antoni Czyżyk.
     Szwedzki partner- Reaktor Sydost to organizacja założona przez radę regionu Kronoberg, Kalmar i Blekinge, a także przez rząd szwedzki. Pomaga kinom, szkołom i twórcom filmowym. Realizuje projekty edukacyjne i wspiera lokalne kina. Działa jako centrum wiedzy eksperckiej i pomaga rozwijać wiedzę o filmie.
     Teraz szwedzcy i polscy partnerzy odbędą szereg spotkań, by przygotować i złożyć, jak najlepszy wniosek projektowy oraz przedyskutować wszystkie pomysły na wspólne działania.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Czapka z nadrukiem