Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Przepoczwarzanie" Dziewiałtowicza

Elbląg, "Przepoczwarzanie" Dziewiałtowicza

Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna zaprasza na wystawę rzeźby "Przepoczwarzanie" Mirosława Dziewiałtowicza. Wernisaż odbędzie się 26 września o godz. 18.

Wystawa prezentowana będzie w ramach cyklu "Artystyczne spotkania". Mirosław Dziewiałtowicz, artysta ze Starego Siedliska, zaprezentuje prace wyznaczające początek jego twórczego rozwoju oraz rzeźby, które powstały "dziś". Odbiorcy są więc świadkami artystycznego i duchowego "przepoczwarzenia się" twórcy, który w miarę upływu lat udoskonalił swój warsztat, wewnętrznie dojrzał, ukształtował swoją estetyczną wrażliwość, z poczwarki stał się motylem.
     - Chcę pokazać, jak zmieniło się to, co robię - podkreśla Dziewiałtowicz. - Nie obawiam się przy tym przyznać do pewnej artystycznej nieporadności, która towarzyszyła mi na początku drogi. Szczególnie jest to widoczne właśnie w konfrontacji z niedawno powstałymi pracami.
     Mirosław Dziewiałtowicz urodził się w Starym Siedlisku, gdzie mieszka do dziś. Tu ma swoją pracownię i Galerię Sztuki Wszelkiej. Tu od 18 lat organizuje plenery pn. "Siedem Tłustych Dni na rzecz Wsi", a rok temu założył stowarzyszenie o tej samej nazwie. W plenerach wzięło dotąd udział kilkuset artystów, w gronie tym znaleźli się twórcy z Rosji, Białorusi, Litwy, Szwecji i Hiszpanii.
     Mirosław Dziewiałtowicz najchętniej pracuje w samotności. Pod jego dłutem rodzą się prace będące artystycznym komentarzem do konkretnych sytuacji i zdarzeń. Prawda o ludziach i świecie wpisana w drewno jest wieloznaczna, prowokuje odbiorcę, każe mu się zatrzymać i przez chwilę pochylić nad swoim życiem, istnieć bardziej świadomie.
     Wystawa prac Mirosława Dziewiałtowicza w EUH-E będzie czynna do połowy października.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy