UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Przesunięte granice prywatności

Elbląg, Przesunięte granice prywatności

„Co robimy w ukryciu” to tytuł nowej wystawy czasowej, którą już od piątku, 10 lipca oglądać będzie można w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Ekspozycja ukazuje jak zmieniał i formował się znany nam dziś model czystości. Wystawa potrwa do końca wakacji. W lipcu i sierpniu Muzeum Archeologiczno-Historyczne można odwiedzić w późniejszych godzinach. Ekspozycje są dostępne od wtorku do niedzieli w godz. 11-19, a kasa biletowa do godz. 18.30. Zapraszamy!

Najbardziej prywatnym pomieszczeniem w we współczesnych mieszkaniach jest łazienka. Miejsce spokojnej zadumy, relaksu, porannych i wieczornych ablucji. Nie wyobrażamy sobie życia bez bieżącej wody, nie w smak nam już korzystanie z wychodków. Rozumiemy zależność między higieną a zdrowiem. Normy czystości i kanony zachowań wyznaczają poziom naszej kultury. Nade wszystko jednak cenimy sobie prywatność.
       Ekspozycja „Co robimy w ukryciu” ukazuje jak zmieniał i formował się znany nam dziś model czystości. Zaprezentowana na wystawie historia higieny to historia powolnie przesuwającej się granicy prywatności. Od wspólnych kąpieli i towarzyskich wypróżnień popularnych w starożytności i średniowieczu do miejsc sekretnych i osobistej toalety, często bez użycia wody... Podejście do czystości zmieniało się wraz z postępującą wiedzą medyczną, podlegało wpływom wydarzeń, panującej mody i przekonań, nierzadko błędnych. Częściową rekonstrukcję kształtującego się pojęcia higieny umożliwiają odkryte podczas wykopalisk przedmioty, należące do elblążan zamieszkujących miasto na przestrzeni wieków. Przewrotnie, prezentowane na ekspozycji artefakty, zostały wydobyte przez archeologów z miejskich latryn.
      
       Bilety (upoważniaja do zwiedzania całego Muzeum):
       Dorośli - 10 zł
       Dzieci i młodzież - 5 zł
       Podzamcze - wstęp wolny
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama