Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjaciele Pana Karpia

Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu zajęli pierwsze miejsce w kategorii teatrzyków dziecięcych w ogólnopolskim konkursie „Przyjaciele Pana Karpia”. Ponadto Hubert Ekes zdobył pierwszą nagrodę w kategorii plastycznej.

Konkurs „Przyjaciele Pana Karpia” ogłoszony został po raz pierwszy przez Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych oraz Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Stanowi część kampanii „Pan Karp” współfinansowanej z funduszy Unii Europejskiej, której celem jest promocja polskiego karpia jako zdrowej i tradycyjnej żywności, znanej w Polsce od XIII w.
     W dwóch konkurencjach - plastycznej oraz małych form teatralnych - brali udział uczniowie szkół podstawowych. Materiałem wyjściowym zarówno do prac plastycznych, jak i scenek teatralnych, były wiersze Jana Motyli z przygotowywanej właśnie książki dla dzieci „Przyjaciele Pana Karpia”. Opowiada ona o życiu i zwyczajach raka, perkoza, czapli, bobra, wydry, wodnego pająka topika, komara, kormorana, kilku gatunków ryb, a nawet słoniczki i wielu, wielu innych mniejszych i większych zwierząt i roślin, które żyją w stawie razem z karpiem.
     Na konkurs plastyczny napłynęło ponad 3 tys. prac z ponad 160 szkół z całej Polski. Jury wybrało ponad 150, których autorzy otrzymali dyplomy i książki „Przyjaciele Pana Karpia” z autografem autora Jana Motyli. Spośród prac wyróżnionych wybrano następnie 22 najlepsze, najciekawsze. Ich autorzy zostali zaproszeni na galę, która odbyła się w Warszawie. Elblążanie mają powody do dumy. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zdobył uczeń klasy II c SP 21 w Elblągu Hubert Ekes. Ponadto jego klasa zajęła pierwsze miejsce w kategorii teatrzyków dziecięcych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Serdecznie gratuluję Pani Agacie Ciesielskiej i Pani Dorota, która pracuje w bibliotece ( przepraszam nie znam nazwiska). To właśnie one w dwa tygodnie, pracując do późnych godzin wspólnie z dziećmi przygotowały spektakl i wspaniałą scenografię. Za sukces uważam, że właśnie klasa Pani Agaty zgarnęła obie nagrody w swojej kategorii klas II w ogólnopolskim konkursie. Cieszę się, że moje dziecko wzięło udział w przedstawieniu. Jednocześnie mam nadzieję, że takie działania nauczycieli zostają doceniane i nagradzane przez odpowiednie władze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2006-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini