Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź, bo warto! 9. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Elbląg, Przyjdź, bo warto! 9. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to prawdziwe święto dla tych, którzy przez cały rok czekają na okazję, żeby się zaprezentować i zintegrować. To także mnóstwo artystycznych wrażeń dla miłośników muzyki, fotografii i teatru. Na koncertach posłuchamy zespołu Dubska i Anny Wyszkoni, na prezentacjach zobaczymy artystów z Olecka, Ostródy, Lubawy, Białogardu, Torunia, Lwowa czy… Sztokholmu. Międzynarodowe będą również wystawy z Polski, Czech i Islandii.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne rozpoczną się 19 listopada. O godzinie 19.00 na scenie dużej sali Kina Światowid zagości muzyka reggae – odbędzie się tu koncert gwiazdy, zespołu DUBSKA – grupy, która ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju oraz koncerty w Grecji, Rosji, Niemczech, Austrii i Czechach. Następnego dnia w „Światowidzie” zaprezentuje się Anna Wyszkoni - jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty.
     
     W programie MSA jak zwykle znalazły się spektakle, warsztaty prowadzone m.in. przez terapeutów ze Szwecji i muzyków z Ukrainy, a także panel dla terapeutów, w którym udział wezmą m.in. prowadzący zajęcia w Centrum Rehabilitacji i Korekcji Dzieci Niepełnosprawnych w Kaliningradzie.
     
     Czeska, islandzka i polska… podczas tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w „Światowidzie” będzie można tradycyjnie już obejrzeć trzy wyjątkowe wystawy. „Václav Havel. Na wyciągnięcie ręki”, realizowaną we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie, wystawę „Przede wszystkim jestem”, islandzkiej fotografki Siggi Ella oraz Kompozycje – pokonkursową wystawę, pokazującą bogactwo kompozycyjnej wyobraźni artystycznej.
     - Bardzo ważną częścią naszej imprezy są prezentacje artystyczne. Co roku staramy się, aby niepełnosprawni artyści z Polski i z zagranicy mogli się pokazać w tym, co wychodzi im najlepiej – to i taniec, i muzyka, i spektakle teatralne – opowiada o idei MSA Teresa Miłoszewska, organizator. – Nie tylko uczestnicy, ale i publiczność co roku jest bardzo otwarta na to, co robimy. To integracja jest istotą tego, co przez trzy dni będzie się działo w „Światowidzie”.
     
     Program imprezy:
     19 listopada (czwartek)

     12.00 Zespół wokalny „Lviv Ladies” /Ukraina
     13.05 Pokaz taneczny „Czarna perła”/Grupa taneczna „Hipnoza”/Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”
     13.15 Zespół wokalno-instrumentalny „Szwagry”/Stowarzyszenie „Tacy sami”
     duża sala kina „Światowid”
     15.00-17.00 Blok warsztatowy/pracownie artystyczne CSE „Światowid”
     17.00 Wernisaż wystawy fotografii „Przede wszystkim jestem”/Sigga Ella, Islandia/hol
     19.00 Koncert zespołu „Dubska” (reggae) /duża sala kina„Światowid”/impreza biletowana
     
     20 listopada (piątek)
     10.00"The Wonderful Wizard of Oz"/YTC Sztokholm Szwecja
     10.25 Program artystyczny „Zrozumieć ciszę”,„Mig i gest – słyszę sercem” oraz „Róża” oraz pantomima/ DeaF Club Olecko/ Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku
     10.40 Zespół SOMO LA SITA!/pantomima/PSOUU Koło w Elblągu
     11.05 „Róża” / DeaF Club Olecko
     11.40 Spektakl „Szatnia”/Teatr „Przebudzeni”/PSOUU Koło w Ostródzie
     12.25 Spektakl "Tron"/Grupa teatralna "Bez kurtyny"/Zespół Szkół nr 26 w Toruniu
     13.00 Teatr „Recepta”/ Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, duża sala kina „Światowid”
     15.00-16.30 Blok warsztatowy/pracownie artystyczne
     16.00 Spektakl "Poszukiwany P.M." /Grupa teatralna „ŁO/MEN”/ Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie/Scena na Piętrze
     17.00 Wernisaż wystawy „VÁCLAV HAVEL. NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI”/Galeria Nobilis
     18.00 Koncert Anny Wyszkoni /duża sala kina/impreza biletowana
     
     21 listopada (sobota)
     10.30 -14.00 Panel dla terapeutów "Dydaktyczny rekwizyt w terapii"/CSE „Światowid”
     10.30-14.00 Blok warsztatowy/pracownie artystyczne
     Ponadto w programie:
     - Wystawa laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kompozycje”
     - Pokazy filmów dokumentalnych
     - Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki i idea powstania Teatru Integracyjnego.
     
     Szczegóły dotyczące Międzynarodowych Spotkań Artystycznych można znaleźć tu: http://msa.swiatowid.elblag.pl.
     
     
Organizatorami 9. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
     
     Patronem honorowym 9. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Narodowe Centrum Kultury.
     
     Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.
     
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
     
------ Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl