Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź i sprawdź!

Elbląg, Przyjdź i sprawdź!

W sobotę, 10 marca, od rana Światowid zaprasza do pracowni artystycznych, na spektakle, zwiedzanie multimedialnej wystawy, do posłuchania elbląskich wspomnień o Światowidzie, do nagrania własnych oraz do zobaczenia, jak w przyszłości może wyglądać ten obiekt. Wstęp wolny.

Z okazji 50 – lecia w Światowidzie będą działały otwarte studia artystyczne. W sobotę, 10 marca, wszyscy chętni elblążanie mogą przyjść i sprawdzić, jakie zdolności artystyczne posiadają.
     - To jedna z niewielu okazji, kiedy w sobotni poranek można przyjść samemu lub z dziećmi i spróbować swoich sił w tak różnorodnych działaniach artystycznych - mówią organizatorzy. - Spektrum jest duże od zajęć muzycznych poczynając, przez ceramikę i kaligrafię, po witraż.
     
     Otwarte studia artystyczne dla mieszkańców Elbląga:
     godz. 11 - studio muzyczne (42) - zajęcia wokalne dla dzieci młodszych
     - pracownia plastyczna (46) - kaligrafia
     - pracownia plastyczna (13) - ceramika
     
     godz.12 - studio muzyczne(42) - zajęcia wokalne dla dzieci młodszych
     - pracownia plastyczna (46) - rysunek
     - pracownia plastyczna (13) - witraż
     - spektakl „Czy chcę być gwiazdą?” (Scena na Piętrze)
     
     godz.13 - studio muzyczne(42) - zajęcia wokalne dla młodzieży
     - pracownia plastyczna (46) - komiks
     - pracownia plastyczna (13) - ceramika
     - spektakl „Królewna” (Scena na Piętrze)
     
     godz. 11 – 14 – „Wystawa archiwalnych fotografii z zasobów Pracowni Digitalizacji CSE Światowid. Wystawa multimedialna w sali nr 38. Z głośników na holu głównym będą dobiegały głosy elblążan wspominających Światowid.
     
     godz. 11 – 14 – studio telewizyjne eŚwiatowid.pl – czyli możliwość nagrywania wywiadów i wspomnień na temat Światowida.
     
     W godz. 11 – 14 czynne będzie również stoisko firmowe Poczty Polskiej SA Regionu Sieci w Olsztynie, na którym będzie można nabyć kartki pocztowe i datownik okolicznościowy przygotowane przez Pocztę specjalnie z okazji 50-lecia CSE "Światowid" oraz pozostały asortyment filatelistyczny. Na holu głównym będzie także można zobaczyć wizualizację obiektu, czyli jak po remoncie będzie wyglądał Światowid.
     Na pierwszym piętrze Światowida znajduje się „Wystawa archiwalnych fotografii z zasobów Pracowni Digitalizacji CSE Światowid. Są tam zdjęcia autorstwa Czesława Misiuka, Janusza Cydzika oraz z archiwum CSE. 29 fotografii dokumentuje działania kulturalne realizowane przez tę instytucję w latach 60., 70. i 80.
     Natomiast na drugim piętrze CSE Światowid cały czas można oglądać wystawę archiwalnych plakatów filmowych. „Archiwum plakatu - kino polskie" to wystawa prezentująca w sposób przekrojowy historię plakatów polskich filmów. W archiwum kina znajduje się ponad setka polskich plakatów filmowych do 1989 roku. Najstarsze pochodzą z lat 60. Na wystawie znalazły się najciekawsze z nich.
     Na holu obok kina Światowid można oglądać wystawę „Wybrańcy fotografii”. To zdjęcia osób związanych przed laty z klubem fotograficznym El-Foto. Fascynacja fotografią przerodziła się w ich przypadku w życiową pasję i wyznaczyła kierunek w życiu zawodowym. Znalazły się tam zdjęcia Jacka Szuleckiego, Danuty Węgiel, Dariusza Nowickiego i Piotra Romanowskiego.
     
     Patronat nad obchodami 50 – lecia Centrum Spotkań Europejskich Światowid objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas.

Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA