UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź na przesłuchania

 
Elbląg, Marta Fitowska, laureatka poprzedniej edycji festiwalu,
Marta Fitowska, laureatka poprzedniej edycji festiwalu, fot. nadesłana

Tych, którzy chcą posłuchać młodych utalentowanych recytatorów i wokalistów, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza na otwarte przesłuchania do XXI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?". Wystąpienia rozpoczną się w sobotę, 18 marca o godz. 10.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch konkursowych kategoriach: piosenki poetyckiej i recytacji. - Wśród nich znajdą się laureaci różnych festiwali poetyckich i literackich, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także osoby, które miały już okazję występować w poprzednich edycjach OFFS „…czy to jest kochanie?” - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS "...czy to jest kochanie?". - To także idealna okazja dla debiutantów na zaprezentowanie się szerszej publiczności i postawienie pierwszego kroku w realizacji swoich marzeń.
       Przesłuchanie recytatorów rozpocznie się o godz. 10 na Scenie Na Piętrze. Udział weźmie 19 uczestników, którzy przygotowali wiersze Szymborskiej, Leśmiana, Asnyka czy Witkacego. Regulamin dopuszcza również polskie tłumaczenia zagranicznej poezji i prozy, stąd usłyszymy także przekłady „Ojca Chrzestnego” i „Kubusia Puchatka”.
       O godz. 16 w dużej sali „Kina Światowid” odbędzie się prezentacja konkursowa w kategorii piosenki poetyckiej. Udział weźmie 14 wokalistów oraz jeden zespół. Część z nich zaprezentuje publiczności własny repertuar, a pozostali wystąpią do słów m.in. Osieckiej, Kofty i Brela. Będziemy mogli także usłyszeć muzyczną interpretację IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza.
       Uczestnicy będą mieli przyjemność wystąpić przed trzyosobowym zespołem jurorskim, który na bieżąco będzie oceniał ich umiejętności. W jury zasiądą wokalistka Joanna Lewandowska, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik, a także aktor teatralny i telewizyjny Krzysztof Wieszczek.
       Festiwal zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się w niedzielę 19 marca o godz. 18. Usłyszymy na niej koncert najlepszych uczestników konkursu, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi Zbigniew Wodecki.
      

       Patronem wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sebastian Czarnecki, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama