UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź na warsztaty!

 
Elbląg, Przyjdź na warsztaty!
fot. Wiesław Leszczyński

O Wielorzeczu można by rozmawiać godzinami. Wszystko jest interesujące, a każdy z punktów może przyciągnąć różnych odbiorców. Do nich również w pewien sposób już tradycyjnie kierujemy ofertę warsztatów. Duża część z nich odbędzie się przed samym festiwalem we współpracujących z nami szkołach oraz placówkach. Ale sam Festiwal to również szansa na ćwiczenia zarówno w pisaniu tekstów literackich, jak również w poszukiwaniu innych metod pracy twórczej. Na zajęcia teatralne „Ruszaj słowami!”, które prowadzi Piotr Szejn, zapraszamy w czwartek (20 września) o godz. 14.

Kolejne zajęcia odbędą się w sobotę 22 września i w niedzielę 23 września w godzinach porannych i obejmować będą różne dziedziny, których literatura będzie wspólnym mianownikiem. Na wszystkie można przyjść bez wcześniejszego zapisywania się i są one (tak jak wszystkie wydarzenia festiwalu) darmowe.
       W sobotę zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej od godziny 11.00 na warsztaty literackie, które poprowadzi Wojciech Kass, w tym samym czasie Ada Kotyńska będzie prowadzić zajęcia architektoniczne, których inspiracją jest książka „Niewidzialne miasta” Italo Calvino. Od godz. 12 najmłodszych czytelników zapraszamy na warsztaty literackie dla dzieci z Jagodą Falarz.
       W niedzielę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka od godz. 10 będą trwać warsztaty z zakresu sposobów prezentacji i przemawiania z Piotrem Mosoniem pod prowokującym tytułem „Jak wygrać turniej jednego wiersza, a przynajmniej poprawić sobie wejście”? (Mała Scena) oraz z  tworzenia Komiksu z Danielem Odiją oraz Wojciechem Stefańcem (Foyer Małej Sceny). W tym samym czasie w Hotelu Elbląg zajęcia literackie będzie prowadzić Janusz Taranienko.
       Zapewne jedyną wadą wielorzecznych warsztatów jest to, że nie da się skorzystać w pełni ze wszystkich. Ale zarówno doświadczeni twórcy, jak i początkujący miłośnicy różnych dziedzin sztuki i sposobów wyrażania się przez słowo, gest i obraz znajdą coś interesującego. Sprawdź, co idealnego dla ciebie przygotowaliśmy i skorzystaj z bogatego programu VI Festiwalu Literatury Wielorzecze.
      
       Program warsztatów na VI Festiwalu Literatury Wielorzecze
       czwartek, 20 września, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Mała Scena
       14.00-17.00 - Warsztaty teatralne Ruszaj słowami! - prowadzi Piotr Szejn
      
       sobota, 22 września, Biblioteka Elbląska
       11.00 - Warsztaty literackie - prowadzi Wojciech Kass (sala kinowa)
       11.00 - Warsztaty architektoniczne - Niewidzialne miasta - na podstawie książki Italo Calvino - prowadzi Ada Kotyńska (sala u Św. Ducha)
       12.00 - Warsztaty literackie dla dzieci - prowadzi Jagoda Falarz (Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ)
      
       niedziela, 23 września
       10.00 - Warsztaty literackie - prowadzi Janusz Taranienko - Hotel Elbląg
       10.00 - Warsztaty Jak wygrać turniej jednego wiersza, a przynajmniej poprawić sobie wejście? - prowadzi Piotr Mosoń - Teatr Mała Scena
       10.00 - Warsztaty Zrób sobie komiks - prowadzą Daniel Odija, Wojciech Stefaniec - foyer Małej Sceny
      
       Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski
       Śledź nas na stronie.
       lub pobierz bezpłatnie aplikację ze sklepu Google Store pod linkiem.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama