UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Recital organowy Adama Tańskiego

Recital organowy Adama Tańskiego

W niedzielę, 19 lipca o godz. 19 zapraszamy na recital organowy, który odbędzie się w ramach III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku. Przy odrestaurowanych XVIII-wiecznych organach w pasłęckim kościele św. Bartłomieja zasiądzie Adam Tański. Artysta w programie swojego recitalu w Pasłęku umieścił nie tylko dzieła kompozytorów epoki baroku, ale także kompozycję Tanz-Toccata autorstwa Antona Heillera, słynnego XX-wiecznego organisty i profesora wiedeńskiego konserwatorium. Wstęp wolny.

Adam Tański urodził się w 1988 r. w Ostrołęce. Kształcenie muzyczne rozpoczął w wieku 16 lat w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku. Jego przedmiotem głównym były organy. W latach 2006 i 2007 został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. W roku 2008 ukończył szkołę z wyróżnieniem. W tym samym roku został przyjęty na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: kompozycję oraz organy. Studiował w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i as. dr Jarosława Wróblewskiego.
       W roku akademickim 2010/2011, został stypendystą programu ERASMUS, dzięki któremu wyjechał do Moguncji (Mainz), gdzie kształcił swoje umiejętności pod kierunkiem
       prof. Gerharda Gnanna (organy) oraz Wolfganga Portugala (klawesyn). Wyjazd ten zaowocował stałą współpracą z Hochschule für Musik Mainz. Wielokrotnie zapraszany był na gościnne recitale solowe i koncerty wspólne. W czerwcu bieżącego roku ukończył studia w prestiżowym Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów wybitnego artysty i pedagoga, tytularnego organisty Katedry Notre-Dame w Paryżu, Oliviera Latry oraz tytularnego organisty Bazyliki St. Sernin w Tuluzie Michela Bouvarda.
       Adam Tański zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014). Jest także półfinalistą najważniejszych międzynarodowych konkursów organowych- im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013), im. L. Janačka w Brnie (2012), im. J. S. Bacha w Wiesbaden (2009). Koncertuje na festiwalach w Polsce, za granicą; ma na swoim koncie występ w Filharmonii Narodowej w Warszawie, recitale i koncerty organowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Daniela Rotha, Susan Landale, Christopha Bosserta, Tona Koopmana. Poza stypendiami Prezesa Rady Ministrów otrzymał również Stypendium Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyla Chopina za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stypendium Fundacji Meyer, Fundacji Brieux Ustarizt i Fundacji Tarazzi.
       Adam Tański prowadzi również prężną działalność kompozytorską, a jego utwory są wykonywane na festiwalach i uczelniach muzycznych w Polsce i Niemczech - tu wymienić można skomponowane przezeń "Variations sur la Prelude du premiere acte »Tristan et Isolde«- Hommage a Ferenc Liszt" prawykonane przez ad. dra Jarosława Wróblewskiego na koncercie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, czy napisany na potrzeby koncertu organowego we Freiburgu (Niemcy) utwór "Danse Fantastique" na czworo organów, prawykonany w 2014 r.
      
---- Artykuł sponsorowany ----

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl