Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Recital Philippa Christa w Pasłęku

 
Elbląg, Recital Philippa Christa w Pasłęku

 W niedzielę 13 września o godz. 19:00 niemiecki organista Philipp Christ wykona na organach Hildebrandta w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku recital złożony z utworów Jana Sebastiana Bacha pochodzących z III części zbioru Clavierübung. Wstęp wolny.

Utwory Jana Sebastiana Bacha (1685-1750):
− Praeludium pro Organo pleno BWV 552,1
− Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit BWV 669
− Allein Gott in der Höh sei Ehr BWV 676
− Dies sind die heilgen zehen Gebot BWV 678
− Wir glauben all an einen Gott BWV 680
− Wir glauben all an einen Gott BWV 681
− Vater unser im Himmelreich BWV 683
− Duetto III, BWV 804
− Fuga a 5 con pedale pro Organo pleno BWV 552,2.
     
     Więcej informacji o zabytkowych organach Andreasa Hildebrandta w Pasłęku: www.hildebrandt-paslek.pl.
     
     Kolejny koncert odbędzie się 11 października o godz. 19.00. Na organach Hildebrandta zagra Martin Rost (Stralsund, Niemcy).
     
     Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Pasłęku oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
     
     
***
     Philipp Christ, urodzony w 1979 r. w Wiesbaden, jest od 2010 r. kantorem i organistą kościoła p.w. św. Krzyża w Suhl, w którym znajdują się zbudowane przez Eilerta Köhlera organy z lat 1738-1740. W latach 2007-2009 Philipp Christ był organistą-asystentem przy trzech historycznych instrumentach w kościele św. Jakuba w Lubece. W latach 2000-2008 studiował w akademii muzycznej w Lubece organy, fortepian oraz muzykę kościelną u profesorów Hartmuta Rohmeyera oraz Arvida Gasta. W ramach wymiany Erasmus studiował w konserwatorium w Amsterdamie w klasie prof. Jacquesa van Oortmerssena. W 2011 r. ukończył z wyróżnieniem studia w klasie koncertowej prof. Wolfganga Zerera w akademii muzycznej w Hamburgu. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów takich jak Harald Vogel, Edoardo Bellotti, Michael Radulescu, Ton Koopman, Naji Hakim oraz Bill Porter.
     W 2006 r. zdobył I nagrodę na konkursie organowym w Leiden (Holandia), w 2007 r. nagrodę Förderpreis konkursu organowego im. Dietericha Buxtehudego w Lubece oraz III nagrodę na konkursie organowym w Kazaniu (Rosja). Koncertował w Niemczech, Anglii, we Włoszech, w USA, Rosji oraz Japonii. W 2012 r. ukazała się jego płyta CD z dziełami organowymi Bacha i Böhma nagrana na organach Eilerta Köhlera w Suhl. W 2015 r. Philipp Christ wykonuje koncerty i recitale organowe w Niemczech, w Polsce i w Rosji.
     
     
***
     Organy w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku zostały zbudowane w latach 1717-1719 przez wybitnego gdańskiego organmistrza Andreasa Hildebrandta i odrestaurowane w latach 2010-2013 przez organmistrzów Kristiana Wegscheidera z Drezna oraz Szymona Januszkiewicza z Pruszcza Gdańskiego. Instrument posiada 36 rejestrów, na które składa się niemal 2000 piszczałek umieszczonych w dwóch niezależnych szafach organowych. Przy instrumencie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Letnia Akademia Organowa, ponadto wykorzystywany jest on często do nagrań CD.
     
---------- Artykuł sponsorowany ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl