Niedziela 21-04-2019, imieniny Anzelma, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Robert Furs i jego Furs Acco

 
Elbląg, Robert  Furs i jego Furs Acco

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida zapraszają na promocję płyty „Furs Acco”. Gościem wieczoru będzie Robert Furs akordeonista, pianista, dyrygent. Spotkanie promujące płytę odbędzie się w poniedziałek, 19 marca o godz. 19 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

W roku 1993 ukończył Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie akordeonu mgr Jerzego Rawickiego oraz mgr Małgorzaty Karczewskiej i rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej w dalszym ciągu rozwijając swoje umiejętności gry na akordeonie pod okiem prof. Jerzego Kaszuby oraz asystenta mgr Dariusza Dzięgielewskiego. Studia ukończył w 1998 roku otrzymując tytuł Magistra Sztuki. Jako akordeonista koncertował solowo i w zespołach kameralnych. Współpracował między innymi z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy. W 2011 roku rozpoczął studia licencjackie, a w 2015 roku studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym Specjalność – Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej. W trakcie trwania studiów dodatkowo rozwijał swoje umiejętności techniczne i interpretacyjne biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich. W naszym regionie jest on popularyzatorem akordeonu jako instrumentu solowego. Jest założycielem i liderem zespołów: C'est la vie, De Javu, Acoustic Klezmers, Tangorama i El Jazz Trio. Swój dorobek artystyczny prezentuje na koncertach w kraju i za granicą. Artysta wykonuje muzykę klasyczną z kanonu oryginalnej literatury akordeonowej, a także transkrypcje utworów fortepianowych i innych. Sięga po kompozycje z różnych epok, o różnej stylistyce począwszy od Renesansu po kompozycje współczesne. Na koncertach oprócz muzyki klasycznej prezentuje także kompozycje rozrywkowe z nurtu estradowego. Ulubioną w repertuarze artysty jest muzyka francuska, w której akordeon jest traktowany jako instrument wirtuozowski. Akordeonista bardzo chętnie wykonuję kompozycje francuskie utrzymane w „Stylu Musette”, czyli utwory wirtuozowskie na akordeon z okresu międzywojennego. Nowe oblicze francuskiej muzyki akordeonowej odkrywa w kompozycjach Richarda Galliano, które łączą w sobie elementy „Stylu Musette” jazzem. Instrumentalista nie stroni także od kompozycji popularnych francuskich pieśniarzy. Znaczącą pozycję w dorobku artystycznym Roberta Fursa zajmuje solowa płyta „Furs-Acco”, w której prezentuje akordeon jako instrumentu artystyczny i która jest odzwierciedlaniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych. Płyta ta została wydana w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Elbląga oraz stypendium „Promocje” Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z pejzażami
Fototapety z Elblągiem
Fototapety do łazienki
Fototapety do salonu