Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rosjanie z wizytą w Regionalnej Pracowni Digitalizacji

 
Elbląg, Rosjanie z wizytą w Regionalnej Pracowni Digitalizacji fot. nadesłana

Pracownicy muzeów, konserwatorzy zabytków, przewodnicy z Obwodu Kaliningradzkiego – słowem osoby związane z ochroną dziedzictwa kulturowego odwiedziły dzisiaj (5 lutego) Regionalną Pracownię Digitalizacji działającą przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

- Po raz pierwszy byłam w pracowni digitalizacji i widziałam jak działają skanery. Bardzo mi się podobało – mówi Irina. – Na co dzień pracuję w organizacji pozarządowej, jestem menadżerem projektów. Bardzo podoba mi się to, co robicie.
     Goście z Obwodu Kaliningradzkiego poznali działanie skanerów, obejrzeli także efekty dotychczasowej pracy Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Zobaczyli, jak powstaje obraz trójwymiarowy.
     - Zaprezentowaliśmy gościom wirtualne eksponaty muzealne, które gromadzimy na stronie cyfrowewm.pl – mówi Paweł Kondraciuk, koordynator Regionalnej Pracowni Digitalizacji. – Rosjanie byli bardzo zaciekawieni pracą skanerów. Pytali gdzie byliśmy, jakie obiekty skanowaliśmy, czy można skanować nimi np. kościoły. Chyba największe wrażenie zrobiły na nich eksponaty w 3D.
     
     CSE „Światowid” pełni funkcję Ośrodka Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Głównymi zadaniami ośrodka są m.in. rozwijanie i umacnianie współpracy kulturalnej oraz budowanie partnerstw z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi obwodu kaliningradzkiego.
     Przyjazd Rosjan do Polski odbył się w ramach projektu „Kultura i sztuka, CULART II” realizowanego w ramach programu Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013 przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk. Przed wizytą w CSE „Światowid” wzięli oni udział w szkoleniu przybliżającym kulturę naszego regionu. Goście z Rosji zwiedzą także elbląską starówkę.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych