Wtorek 21-08-2018, imieniny Kazimiery, Joanny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzeźby i opera

Wystawę rzeźb i gobelinów oraz malarstwa autorstwa Tomasz Szumińskiego i Pawła Lewandowskiego - Palle będzie można obejrzeć w Galerii EL. Wernisaż, który odbędzie się 19 lipca, uświetniony zostanie recitalem najsłynniejszych arii operowych. Będzie można usłyszeć motywy muzyczne, między innymi z "Wesela Figara", "Strasznego Dworu" czy "Pajacy". Wstęp na wernisaż oraz recital jest wolny.

Do wakacyjnej prezentacji prac w Galerii EL zaproszeni zostali Tomasz Szumiński i Paweł Lewandowski - Palle. Elblążanom przedstawią swoje prace rzeźbiarskie, malarskie oraz gobeliny.
     Tomasz Szumiński jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, w pracowni Stanisława Kulona i Gustawa Zemły. Prezentował swoje prace podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Twórca gobelinów, malarz. Częstym motywem jego prac są kobiety - również z inspiracji erotyzmu.
     Tomasz Szumiński studiował również na Wydziale Wokalnym warszawskiej Akademii Muzycznej. Obdarzony przez naturę pięknym barytonem, występował w kraju i za granicą. Na początku lat 90 - tych był solistą Teatru Bolszoj. Jego repertuar obejmuje m.in. utwory Mozarta, Verdiego, Bizeta, Schuberta, Rachmaninowa.
     W elbląskiej Galerii EL zaprezentuje swoje rzeźby i gobeliny, jak również zaśpiewa arie operowe z najsłynniejszych dzieł Mozarta, Moniuszki, Rachmaninowa.
     W Galerii będzie można podziwiać także prace malarskie Pawła Lewandowskiego - Palle, absolwenta PWSSP we Wrocławiu. Artysta specjalizuje się w malarstwie sztalugowym i projektowaniu malarstwa w architekturze i urbanistyce. Jest pracownikiem naukowym Katedry Malarstwa wrocławskiej uczelni sztuki pięknych. Prowadzi Zakład Technologii Malarstwa i Technik Malarskich. Jego twórczość rozwija się w cyklach obrazów. Jest autorem ok. 600 obrazów na płótnie i równie dużej ilości prac malarskich na podłożach papierowych, ceramicznych i blasze, realizując je najczęściej w technikach: olejnej, olejno - żywicznej, akrylowej, polimerowej, pastelowej, fluorescencyjnej, akwareli - czasem je łącząc.
     Wystawa prac Tomasza Szumińskiego i Pawła Lewandowskiego -Palle będzie prezentowana w Galerii EL od 19 lipca do 26 sierpnia.
     
     
     Plan wystaw w Galerii EL:
     
     19.07. - 26.08. - Tomasz Szumiński (rzeźba, gobeliny), recital pieśni w wykonaniu artysty; Paweł Lewandowski - Palle (malarstwo) - wystawa indywidualna
     13.09. - 28.10. - XXI Salon Elbląski - odbywająca się cyklicznie wystawa zbiorowa prac artystów środowiska elbląskiego
     8.11. - 02.12. - Ryszard Tomczyk - malarstwo, wystawa indywidualna
     8.11. - 02.12. - Zygmunt Prończyk - malarstwo, wystawa indywidualna
     6.12.01. - 06.01.02 - W Poszukiwaniu Kształtu - tkanina z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi; twórcy polscy i zagraniczni

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Plecaki i tornistry
Szkolna Wyprawka
Powrót Do Szkoły
Wyprawka Szkolna