Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzeźby w naszym krajobrazie

Elbląg, Rzeźby w naszym krajobrazie Sygnatariusze porozumienia.

11 czerwca w Elblągu podpisano porozumienie partnerskie między dyrektorem Centrum Sztuki Galerii EL Jarosławem Denisiukiem, Małgorzatą Babińską z Fundacji Mazury Europa i przedstawicielem Stowarzyszenia Rzeźbiarzy Norweskich Arve Bringakerem. Czemu ma ono służyć, wyjaśnia Jarosław Denisiuk.

- Przewidywanym skutkiem podpisanego porozumienia jest projekt, który w swoich założeniach ma połączyć doświadczenia polskich i norweskich działań, tj. norweskiego Artscape Norland, związanych z przestrzenią otwartą i realizacjami rzeźby krajobrazowej, z doświadczeniami elbląskiej Galerii EL, dotyczącymi usytuowania rzeźby w przestrzeni miejskiej - mówi Jarosław Denisiuk. - Nasza inicjatywa, choć w swojej formie nawiązuje do legendy Biennale Form Przestrzennych, stawia sobie nowe cele. Pragniemy wykorzystać doświadczenia norweskiego projektu Artscape Nordland. Od 30 lat w pięknym krajobrazie norweskich fiordów umieszczane są rzeźby przestrzenne, wykonywane przez artystów z całego świata. Nawiązują swoją formą do otoczenia, a ich obecność nie zakłóca naturalnego rytmu pejzażu. Usytuowanie ich w przestrzeni podkreśla urodę i monumentalność krajobrazu. Spróbujemy połączyć naszą, elbląską tradycję rzeźby plenerowej z eksperymentem norweskim. Nasz region Zalewu Wiślanego obfituje w pięknie ukształtowane i zróżnicowane tereny, a także miejsca z bogatą historia i imponującymi zabytkami. Zorganizujemy międzynarodowy zespół artystów, który wykona kilkanaście wysokiej klasy artystycznej realizacji dla wcześniej wybranych miejsc w najciekawszych punktach widokowych regionu. Każdy z obiektów będzie zaprojektowany w ten sposób, aby nawiązywał do najbardziej charakterystycznych elementów otoczenia. Pragniemy, aby rzeźby funkcjonowały w pełnej symbiozie z krajobrazem.
     Realizacja projektu zacznie się jeszcze w tym roku wyborem miejsc pod realizację zamierzeń artystycznych. Do projektu zostanie zaproszonych 15 artystów - czterech Norwegów, dwóch Islandczyków, dwóch Finów i siedmiu Polaków. W rzeźby będą wykonane w latach 2009-2010. Koniec realizacji projektu przewidziano na styczeń 2011 r.
     

 


     - Cały obszar objęty projektem ma szanse stać się miejscem atrakcyjnym turystycznie. Byłby on fenomenem nie tylko w skali kraju. Ten projekt wyznaczy nową formę identyfikacji wizualnej i przestrzennej naszego regionu – dodaje Jarosław Denisiuk.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski