UWAGA!

Sąsiedzi – posłuchaj!

 Elbląg, Sąsiedzi – posłuchaj!
fot. nadesłana

Miejsca takie, jak dawny niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, warto odwiedzić z różnych powodów. Także dlatego by zastanowić się jak zachowują się ludzie w obliczu ekstremalnych sytuacji. I jak my sami moglibyśmy się wtedy zachować.

Historyk Marcin Owsiński, pracownik Muzeum Stutthof, prowadzi badania dotyczące historii Sztutowa i obozu koncentracyjnego. Jednym z wątków, który go interesuje, jest to jak postrzegali obóz dawni niemieccy mieszkańcy Sztutowa, sami więźniowie i Polacy, którzy przybyli na Żuławy po wojnie.
       - Każda z tych grup miała zupełnie inną perspektywę postrzegania, inny bagaż doświadczeń i znajomość tego terenu oraz jego kultury - mówi naukowiec w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską z portalu eswiatowid.pl.
       Warto zajrzeć na stronę internetową muzeum w Sztutowie i odwiedzić interaktywną Mapę pamięci, którą pod okiem specjalistów stworzyli uczniowie z Nowego Dworu Gdańskiego.
      
      
      
      
eswiatowid.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak to dobrze, że napisano " niemiecki obóz śmierci " bo dziś nawet w Niemczech odchodzi się od nazwy : nazistowskie a zaczyna się używać o, zgrozo ! " polskie obozy zagłady ". Naród niemiecki do dziś nie potrafi sobie poradzić z hańbą ludobójstwa która ciąży na nim, szukają sobie do niej wspólników żeby móc powiedzieć : przecież to nie tylko my.
Reklama