Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy rządzą w sieci

Elbląg, Seniorzy rządzą w sieci

Internet - środowisko młodych. Ale czy na pewno? A może to właśnie seniorzy mają tu pole do popisu? Bo czego ludzie szukają w sieci, jeśli nie informacji i dobrych rad? A kto ma największe doświadczenie, jeśli nie seniorzy? By im to uświadomić CSE Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają seniorów na zajęcia dotyczące nowych mediów.

Podczas bezpłatnych warsztatów pn. „Nowi eksperci w nowych mediach” seniorzy dowiedzą, że Internet jest narzędziem nie tylko dla młodych ludzi, ale również dla nich.
     - Powiemy seniorom, jak wpisywać na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych to, czego potem internauci szukają w wyszukiwarkach. Przekonamy ich, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale i twórcami internetowych treści – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl i autorka projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach”, którego częścią są warsztaty dla seniorów.
     W planach - zajęcia teoretyczne i praktyczne. Poprowadzą je pracownicy redakcji eKulturalni.pl i eŚwiatowid.pl.
     - Wprowadzimy seniorów w świat mediów tradycyjnych i elektronicznych, zaprezentujemy strony internetowe skierowane do tej grupy wiekowej, pokażemy im blogi i fora, które mogą ich zainteresować – wymienia Zuzanna Gajewska. - Odbędą się również warsztaty z pisania artykułów, a podczas wydarzeń kulturalnych uczestnicy zajęć będą mogli przemienić się w dziennikarzy i tworzyć treści od początku do końca, czyli od zbierania informacji poprzez napisanie artykułu, po opublikowanie go w "Kąciku seniora" na łamach eŚwiatowid.pl i udostępnienie w mediach społecznościach.
     Zajęcia odbywać się będą w terminach ustalonych z uczestnikami na spotkaniu organizacyjnym. Organizatorzy proponują cztery spotkania w miesiącu, trwające 2,5 - 3 godziny od kwietnia do czerwca. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 28 marca - pod nr tel. 55 611 20 50 lub e-mailem: redakcja@ekulturalni.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 29 marca o godzinie 16.00 w CSE Światowid, w redakcji portalu eKulturalni.pl (parter, pokój 28).
     W ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach" w późniejszych terminach planowane są jeszcze działania dla innych grup odbiorców: dzieci, młodzieży i rodziców. Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy zarówno prezentacji kultury w sieci, jako dziedziny, jak i sposobu zachowywania się w wirtualnej rzeczywistości, kultury osobistej i przestrzegania prawa i zasad netykiety.
     Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Redakcja portalu eKulturalni.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem