Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy z Braniewa i Fromborka na warsztatach w Światowidzie

 
Elbląg, Seniorzy z Braniewa i Fromborka na warsztatach w Światowidzie zdjęcia z arch. Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" z Braniewa

Kilkadziesiąt prac: w tym szklane tace i misy, witrażowe zawieszki i aniołki oraz gliniane wazony, to wszystko powstało podczas warsztatów w elbląskim „Światowidzie” na które przyjechali seniorzy z Braniewa i Fromborka.

Warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego przez CSE "Światowid" i Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” z Braniewa, które realizuje drugą edycję projektu "Senior – aktywność poprzez edukację".
     Głównym celem projektu jest edukacja i aktywizacja osób w wieku 60 +, mieszkańców powiatu braniewskiego. W jego ramach seniorzy zapraszani są do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach różnego typu. Tym razem bierze w nim udział ponad 80-osobowa grupa seniorów z Braniewa i Fromborka, w większości słuchaczy miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
     Pierwsze warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu odbyły się 24 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zajęcia prowadziła Ewa Bednarska-Siwilewicz.
     - Uczestnicy zajęć byli zachwyceni pracowniami w „Światowidzie”, bardzo podobały im się techniki związane ze szkłem i witrażem - opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Wykonali misy ceramiczne i zawieszki z witrażu, z których mogą być naprawdę dumni.
     Seniorzy sami byli zaskoczeni tym, co udało im się stworzyć.
     - Odkryłyśmy w sobie zdolności manualne, o których nie wiedziałyśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwe i chcemy tu przyjeżdżać częściej – cieszyły się Maria Kabuła i Danuta Pisarska z Braniewa.
     Okazało się również, że zajęcia plastyczne dla seniorów to nie to samo, co plastyka dla najmłodszych.
     - Z takim mieszanym uczuciem tutaj jechałem, bo przypuszczałem, że to będą zajęcia podobne do zajęć przedszkolnych, polegających na zabawie, ale jak się rozejrzałem, to zobaczyłem, że to jest profesjonalnie wyposażony warsztat, w którym można wykonywać różne poważne i piękne rzeczy – mówił uczestnik Pan Edmund Dorawa z Fromborka. - Jestem zdumiony i szczęśliwy, że mogłem się tutaj szkolić.
     Seniorzy to bardzo wymagająca grupa, wiedzą czego chcą, są również otwarci i pełni zapału. Kolejne szkolenie w Elblągu odbędzie się 14 listopada. Wszystkie prace, które zostaną wykonane na warsztatach będzie można zobaczyć w grudniu w Braniewskim Centrum Kultury.
     
oprac. Edyta Bugowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem