UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śladem rudego księdza z Wenecji

 
Elbląg, Śladem rudego księdza z Wenecji

W świat czterech pór roku Vivaldiego wybrały się dziś (25 października) dzieci, które wzięły udział w koncercie edukacyjnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wraz z kameralistami udały się na polowanie, wsłuchały w wiosenny śpiew ptaków i przeniosły na polanę do dźwięków szumiących traw. Zobacz zdjęcia.

Najpierw rudy ksiądz z Wenecji, bo taki przydomek zdobył Antonio Vivaldi, zabrał najmłodszych elblążan do świata jesiennych barw, do lasu na polowanie. Z kolei latem dzieci wybrały się w sam środek burzy, a zimą do krainy śniegu i trzaskającego mrozu. Takie bowiem dźwięki da się wydobyć z instrumentów smyczkowych. W muzyce Vivaldiego można odkryć wiele elementów ze świata przyrody: śpiew ptaków, dźwięk szumiących traw, a nawet szczekającego psa czy odgłosów złowrogiej burzy, po której zaraz wychodzi słońce.
     Podczas edukacyjnego koncertu, organizowanego w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III nie zabrakło zgadywanek. Dzieci po każdym wysłuchanym fragmencie musiały zgadnąć, z jaką porą roku mają do czynienia, miały także okazję zagrać na flecie, który, jak się okazuje, wydaje z siebie nie tylko subtelne lecz także drapieżne i agresywne dźwięki.
     Kolejny koncert edukacyjny pn „Bajkowe podróże, małe i duże” odbędzie się 30 października o godz. 9 i 11 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
     

     Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama