UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Słowo, obraz i metafory

Słowo, obraz i metafory
(fot. nadesłana)

Podczas Festiwalu Polskich Seriali Filmowych odbędzie się wystawa prac Rafała Olbińskiego – malarza, ilustratora i projektanta, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów. Spotkanie z autorem odbędzie się 21 czerwca w sali kameralnej Kina „Światowid”.

„Słowo, obraz sztuka metafory” pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z artystą Rafałem Olbińskim, twórcą plakatu promującego Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. Spotkanie skupione będzie na książce autorstwa artysty pod tytułem „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Jest to zbiór 20 prac oraz towarzyszących im opowiadań, które powstały jako ich uzupełnienie. Opowiadania poruszają tematy trudnej miłości, dojrzewania, porozumienia z innymi oraz oczekiwań względem siebie.
       Album to prawdziwa perełka dla miłośników prac Olbińskiego oraz koneserów poetyckiej prozy. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z artystą o sztuce, a także zakupić książkę i zdobyć autograf autora. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w sali kameralnej Kina „Światowid”.
       - Na spotkanie można wejść na podstawie bezpłatnych wejściówek, które dostępne były w kasie CSE "Światowid" i rozeszły się w bardzo szybkim tempie – mówią organizatorzy. - Jeżeli jednak komuś bardzo zależy na spotkaniu z Rafałem Olbińskim, warto przyjść w niedzielę. Wiadomo, że zdarzają się sytuacje losowe i nie każdy na spotkanie dotrze, a zainteresowanych będziemy wpuszczać na wolne miejsca.
       Od dzisiaj do zakończenia festiwalu można również oglądać prace Rafała Olbińskiego. Wystawa dostępna jest na I i II piętrze w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Plakaty będzie można nie tylko podziwiać, ale także zakupić podczas niedzielnego spotkania z artystą.
       Twórczość Rafała Olbińskiego znalazła uznanie w kraju i zagranicą, czego wyrazem jest ponad 150 nagród, jakie artysta otrzymał do tej pory. W 1994 roku został laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Savignac” w Paryżu, a rok później jego projekt otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata. Obrazy Olbińskiego znajdują się w największych kolekcjach sztuki współczesnej (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i japońskiej Toyamie), a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Australii oraz Polsce.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem