UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spacer śladami Reformacji w Elblągu

Elbląg, Spacer śladami Reformacji w Elblągu

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają w sobotę, 9 września, na ostatni w tym roku spacer w siódmej edycji cyklu „Sobota z przewodnikiem PTTK” poświęcony historii Reformacji w Elblągu. Spacer poprowadzi Amadeusz Pfeifer i Bartosz Skop. Zbiórka o godz. 10 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej (ul. św. ducha 3-7).

W trakcie siedmiu sobotnich spacerów mieszkańcy oraz turyści mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Elblągu. Każde ze spotkań związane było tematycznie z zabytkami i historią miasta. Udział w spacerach to dla uczestników niesamowita okazja do poznania miejskich legend, historii miasta i przewodnickich ciekawostek. Spacery stwarzają też możliwość zaglądnięcia w miejsca, w które mieszkańcy miasta i turyści "normalnie" wejść nie mogą. W ramach ostatniej „Soboty z przewodnikiem PTTK” zapraszamy wspólnie na spacer śladami elbląskiej Reformacji. Zaczniemy od Biblioteki Elbląskiej, która w swoich zbiorach zabytkowych posiada liczne druki protestanckie (m.in. Biblie w przekładzie Marcina Lutra, a także innych przedstawicieli myśli luterańskiej). Zbiory zabytkowe na co dzień przechowywane w specjalnie przystosowanym do tego magazynie, udostępniane w formie zdigitalizowanej za pośrednictwem Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej, prezentowane są szerszej publiczności tylko przy specjalnych okazjach. W sobotę będzie można zobaczyć wybrane stare druki związane z Reformacją, w tym Biblie luterańskie. Oprócz Biblioteki Elbląskiej podczas spaceru odwiedzimy również inne miejsca związane historią protestantyzmu w naszym mieście. Spacer poświęcony historii elbląskiej Reformacji jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach obchodów 500-lecia Reformacji. Kolejnym będzie konferencja naukowa pt. „Słowo-Wolność-Odpowiedzialność-Praca. Reformacja w Elblągu”, na którą Biblioteka Elbląska i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Elblągu zapraszają 24 października br. (szczegóły pojawią się wkrótce na stronie biblioteki).
       Organizatorzy spaceru: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biblioteka Elbląska im. C . Norwida i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Elblągu.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska, Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Ale ci panowie mają wiedzę, na bardzo wiele tematów związanych z historią naszego regionu. Podziwiam i wiedzę i entuzjazm. Gratuluję pasji i chęci dzielenia się nią.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2017-11-03)
Reklama