Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bociany na kamerce online Bociany na kamerce online

Spektakl z Tarnopola

Elbląg, Spektakl z Tarnopola

Podczas 40. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej w Elblągu, który odbędzie się w Elblągu w ten weekend, na scenie Teatru Dramatycznego, obok dziecięcych zespołów, wystąpi Tarnopolski Akademicki Teatr im Tarasa Szewczenki. Spektakl 27 maja o godz. 18.

- Kolejny raz gościć będziemy w Elblągu zespół artystyczny Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Tarnopolu na Ukrainie – mówi Tomasz Walczak, szef Ośrodka Kultury Teatralnej przy Teatrze Dramatycznym w Elblągu. - Wymiana spektakli między naszymi teatrami weszła już do tradycji, z czego się ogromnie cieszymy. Przyjazd tarnopolan stwarza okazję do obejrzenia zupełnie innej dramaturgii, innego aktorstwa i jest atrakcją nie tylko dla zamieszkującej w naszym regionie mniejszości ukraińskiej - za każdym razem jest to wielkie święto dla Ukraińców mieszkających tu, na Warmii i Mazurach, zjeżdżających autokarami z całego województwa - ale dla wszystkich widzów Teatru Dramatycznego.
     Teatr z Tarnopola zaprezentuje spektakl „Pieśń lasu” Łesi Ukrainki. Łesia Ukrainka - poetka, dramaturg, prozaik, folklorystka, w kulturze Ukrainy zajmuje podobne miejsce co Taras Szewczenko i Iwan Franko.
     - Sztuka „Pieśń lasu” to najwybitniejsze dzieło w twórczości Łesi Ukrainki – mówi Tomasz Walczak. - Nostalgia za wołyńskimi lasami, za krajem, w którym spędziła swe dziecięce lata, zwyczaje ludowe, opowieści o rusałkach natchnęły ją do napisania dramatu. Łesia Ukrainka nazwała swój utwór dramatem-feerią. Charakterystyczny dla dramatu-feerii jest pierwiastek liryczny z szerokim wykorzystaniem obrazów mitycznych i ludowych.
     Tarnopolski Akademicki Teatr Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki: Łesia Ukrainka „Pieśń lasu”, reżyseria i oprawa muzyczna: Ołeh Mosijczuk, scenografia: Kazymyr Sikorskyj. Sobota, 27 maja, godz. 18. Cena biletu - 20 zł.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 10
DRZWI PORTA
AMK Kuchnia 9
Promocja RATY 0%