Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkania niepełnosprawnych artystów

Plenerem artystycznym w Krynicy Morskiej zainaugurowane zostały VIII Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych. Od 19 do 21 listopada w Elblągu odbywać się będą warsztaty, seminaria i wystawy twórczości niepełnosprawnych artystów. Patronat medialny nad imprezą objął portEl.

Jak wyjaśnia Teresa Miłoszewska, organizator OSAON działania prowadzone w ramach tych spotkań, czyli: plener, warsztaty artystyczne, wystawy, prezentacje muzyczne i teatralne mają na celu uświadomienie społeczeństwu możliwości artystycznych osób z niepełnosprawnościami oraz aktywowanie samych niepełnosprawnych. VIII Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych zainaugurował plener artystyczny w Krynicy Morskiej. Wzięło w nim udział 25 niepełnosprawnych z Elbląga, Olsztyna, Szczecina, Siedlec, Lublina, Gdańska i Kaliningradu.
     - Udział ośmioosobowej grupy młodzieży niepełnosprawnej z Rosji był możliwy dzięki pozyskanym środkom z funduszy PHARE - dodaje Teresa Miłoszewska.
     Niepełnosprawnym uczestnikom pleneru towarzyszyła sześcioosobowa kadra specjalistów, a także przebywająca właśnie w Krynicy Morskiej grupa młodzieży z Suwałk. Zajęcia z malarstwa, rysunku, ceramiki, rzeźby w drewnie, grafiki i linorytu poprowadzili m.in. Zbigniew Szmurło, Ewa Bednarska - Siwilewicz, Ewa Prelewska, Andrzej Szwemiński i Marlena Szwemińska. Praca pod kierunkiem profesjonalistów pozwoliła niepełnosprawnym wzbogacić warsztat artystyczny i zdobyć nowe umiejętności.
     19 listopada o godz. 12.00 w sali reprezentacyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Św. Ducha odbędzie się seminarium poświęcone pozycji sztuki niepełnosprawnych artystów na otwartym rynku oraz metodom i formom terapii przez sztukę w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wezmą w nim udział m.in. artyści niepełnosprawni Urszula Dudko i Ireneusz Betlewicz oraz Bogdan Głuszczak, założyciel i reżyser Pantomimy Olsztyńskiej.
     Od 19 do 21 listopada w centrum kultury Światowid oraz w Galerii EL odbywać się będą trzydniowe warsztaty artystyczne (rysunek i malarstwo ustami, taneczne, ogólnoplastyczne), wystawa poplenerowa, a także wystawa prac Dominiki Mendel z Lublina, wystawa fotografii oraz grafiki komputerowej niesłyszących ze Szczecina, wystawa malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Niesłyszących ze Szczecina.
     Będą również pokazy zespołów muzycznych, teatrów, pantomimy. Wystąpią, m.in.
     kapela "Drewutnia" z Lublina, Pantomima - niesłyszący studenci z Akademii Podlaskiej w Siedlcach, Teatr wizualny ze Szczecina, niesłyszący MIMO Zbigniew Maruszczak ze Szczecina, zespół muzyczny z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, zespół taneczny z Iławy, zespół "Znad Nidy" z Nidzicy, zespół muzyczny z WTZ przy CKiWM "Światowid", zespół wokalny z Bartoszyc, orkiestra działająca przy Zespole Pieśni i Tańca Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy" z Warszawy oraz zespoły taneczny i teatralny z Mińska Mazowieckiego.
     - Podczas tegorocznej edycji OSAON planowany jest także występ młodzieży niepełnosprawnej uczestniczącej w zajęciach teatralnych w ramach dwuletniego programu "Terapia przez sztukę" realizowanego przez Stowarzyszenie "Viva Art" i "Światowid" - mówi Teresa Miłoszewska. - Zajęcia prowadził Tomasz Walczak, który od lat współpracuje z młodzieżą niepełnosprawną prowadząc teatr integracyjny. Podczas spektaklu młodzież uczącą się sztuki aktorskiej wspierać będą doświadczeni koledzy z "Alter Ego".
     Organizatorami VIII Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art", a współorganizatorami: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, Medyczne Studium Zawodowe w Elblągu, Fundusz Małych Projektów Phare za pośrednictwem Euroregionu Bałtyk.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Indeco Szafa z drzwiami suwanymi 2
Indeco Szafa z drzwiami suwanymi 3
Zabudowa kuchni 5
Zabudowa kuchni 3