Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie literackie

Elbląg, Spotkanie literackie

Poeta i pisarz, historyk literatury XX - wieku, wybitny znawca Peipera i Przybosia oraz wszelkiej awangardy post XIX-wiecznej, szanowany edytor, redaktor i kronikarz, aktywnie działający w literackim środowisku. Na spotkanie z Andrzejem Krzysztofem Waśkiewiczem zaprasza Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA oraz Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Andrzej Krzysztof Waśkiewicz urodził się w 1941 roku w Warszawie. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie w Poznaniu. Debiutował jako poeta wierszem w "Zarzewiu" w 1961 r., jako krytyk we "Współczesności" w 1962 r. Pierwszy zbiór poetycki wydał w 1963 r., pierwszą książkę krytyczną w 1973 r. Autor ponad 30 książek, zbiorów wierszy, zbiorów prac krytycznych, prac bibliograficznych, publicystycznych i popularnych szkiców literackich. Edytor wierszy Peipera, Sterna, Mili Elin, autor licznych wyborów i antologii, a także prac zbiorowych. Wraz z Jerzym Leszinem-Koperskim był redaktorem serii poetyckich, m.in. "Generacje", "Antologia nowej poezji polskiej", antologii i wydawnictw dokumentacyjnych.
     Związany z Orientacją Poetycką "Hybrydy", jest autorem koncepcji poezji formulistycznej.
     Jego pojedyncze wiersze były tłumaczone na język arabski, białoruski, bułgarski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, włoski i publikowane w czasopismach i antologiach. Pracował w redakcjach "Gazety Chłopskiej", "Nadodrza" i w Młodzieżowej Agencji Wydawniczej. Członek kolegium redakcyjnego "Orientacji" i "Młodej Sztuki", zastępca red. naczelnego "Integracji", red. naczelny "Gdańskiego Rocznika Kulturalnego" i "Autografu". Stały felietonista "Głosu Wybrzeża".
     Andrzej Krzysztof Waśkiewicz jest laureatem nagród "Faktów", "Pióra", nagrody artystycznej Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, prezydenta miasta Gdańska, Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Poznaniu, im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno, im. Klemensa Janickiego, Międzynarodowego Dnia Poezji 2006.
     Pełni funkcję wiceprezes Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich (www.literatura.waw.pl).
     
     Spotkanie z Andrzejem Krzysztofem Waśkiewiczem odbędzie się 12 marca o godz. 17 w Galerii Nobilis, na drugim piętrze CSE Światowid. Wstęp wolny.
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapety do lekarza/dentysty