Środa 22-08-2018, imieniny Marii, Cezarego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie literackie

Jutro (środa, 25 lutego) o godz. 16.30 w elbląskim Klubie "Studnia" odbędzie się spotkanie autorskie Andrzeja K. Waśkiewicza z Gdańska, wiceprezesa Związku Literatów Polskich.

Andrzej Krzysztof Waśkiewicz jest znanym i cenionym poetą oraz krytykiem literackim, specjalizującym się w przyswajaniu, komentowaniu i ocenianiu poezji polskiej okresu międzywojennego, szczególnie z kręgu tzw. Awangardy Krakowskiej (Peiper, Przyboś, Brzękowski). Jest autorem książek "Rygor i marzenie. Szkice o poetach trzech awangard", "W kręgu Zwrotnicy. Studia i szkice z dziejów Krakowskiej Awangardy", "Julian Przyboś i Awangarda Krakowska", "W kręgu futuryzmu i awangardy: studia i szkice".
     Oprócz tego zajmuje się polską poezją z lat sześćdziesiątych - osiemdziesiątych. Napisał m.in. "Formy obecności nieobecnego pokolenia", "Modele i formuła. Szkic o młodej poezji lat sześćdziesiątych".
     W środowisku literackim jest Andrzej K. Waśkiewicz ceniony jako poeta. Opublikował przeszło 10 zbiorów własnej poezji m.in. "Wstępowanie", "Próba uzasadnienia", "Horyzont zdarzeń: Cztery poematy". Jest również autorem licznych opracowań i antologii - przykładowo zbioru wierszy miłosnych poetek Młodej Polski pt. "Żywe ognie".
     Andrzej K. Waśkiewicz jest redaktorem naczelnym gdańskiego pisma "Autograf", w którym prezentowana była także twórczość elbląskiego środowiska.
     Do Elbląga przybywa Andrzej K. Waśkiewicz na zaproszenie Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów "SEKA". Spotkanie poprowadzi Ryszard Tomczyk.
     Wstęp na spotkanie jest wolny. Klub "Studnia" mieści się w Elblągu na pasażu przy ul. Hetmańskiej.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA