Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał z widokiem na ... "park" Kanał z widokiem na ... "park"

Spotkanie niepełnosprawnych artystów

Jutro o godz. 17.30 w Galerii El zainaugurowane zostaną VIII Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych. Wystąpi Teatr 3 ze Szczecina oraz kapela Drewutnia z Lublina. Patronat medialny nad trzydniową imprezą objął portEl.

Organizatorzy spotkań - Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" oraz "Światowid" -twierdzą, że, mimo, iż sztuka osób niepełnosprawnych jest już od wielu lat w Polsce promowana, nadal zakodowany jest w świadomości osób pełnosprawnych, jak i samych niepełnosprawnych, wizerunek niepełnosprawnego artysty widziany przez pryzmat jego ograniczeń, a nie możliwości.
     - Tą imprezą chcemy uświadomić społeczeństwu możliwości artystyczne osób z niepełnosprawnościami oraz aktywować osoby niepełnosprawne w zakresie promowania siebie na otwartym rynku - mówi Teresa Miłoszewska, pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy. - Program OSAON obejmuje seminarium, prezentacje artystyczne oraz wystawy i warsztaty artystyczne. Będziemy promować twórczość artystyczną środowiska osób niepełnosprawnych - profesjonalistów i amatorów.
     Przedsięwzięcie to również szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych, a także zmiana sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych. Tegoroczna edycja imprezy poszerzona została o seminarium, którego tematem będzie m.in. pozycja sztuki niepełnosprawnych artystów na otwartym rynku. O niepełnosprawnych i ich sztuce będą mówić zarówno teoretycy, jak i praktycy.
     OSAON zainaugurowany zostanie w piątek (19 listopada) o godz. 17.30 spektaklem Teatru 3 ze Szczecina oraz koncertem kapeli Drewutnia z Lublina. Teatr-3 to zespół pantomimy. Istnieje od 1970 roku i od tego czasu liczba jego członków na stałe przekracza 60 osób. Jak mówią o swoich działaniach twórcy Teatru-3 głównym zadaniem pantomimy jest rehabilitacja przez sztukę, tworzenie teatru prawdy. W ponad 26-letniej historii Teatr-3 występował w Polsce i za granicą m.in.: na Łotwie, Litwie, Czechach, Bułgarii, Turcji, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji i Danii.
     Koncert Kapeli "Drewutnia" z Lublina z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom muzuki folkowej. Niewidomi muzycy grają utwory inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. W ich repertuarze usłyszeć więc można utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie oraz z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej, Kaszub czy Małopolski. Instrumentarium zespołu tworzą instrumenty tradycyjnie obecne w polskiej muzyce ludowej, jak akordeon, bęben, klarnet, mandola, mandolina, skrzypce, tamburyn oraz inne, wykorzystywane w muzyce regionów - ukraińska sopiłka, huculski bęben, rosyjska wołynka czy bałałajki.
     Po spektaklu i koncercie organizatorzy zapraszają na wystawę prac uczestników pleneru artystycznego, jaki odbył się w październiku w Krynicy Morskiej.
     Wstęp na imprezy w ramach OSAON jest wolny.
     
     Program VIII Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

B
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem
Ręcznik z haftem