Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z autorem „Kanalii” i „Lęgowiska zła”

Elbląg, Spotkanie z autorem „Kanalii” i „Lęgowiska zła” fot. nadesłana

We wtorek 8 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z elbląskim pisarzem, społecznikiem i politykiem Edwardem Pukinem – autorem książek: „Kanalie” i „Lęgowisko zła”. Podczas spotkania laudację o twórczości Edwarda Pukina wygłosi dr Ryszard Tomczyk. Wstęp wolny.

„Kanalie”
„Kanalie...” – debiutancka powieść Edwarda Pukina, której fabuła oparta jest na autentycznym sporze pomiędzy prezesem dużej firmy produkcyjnej a jej nowym zarządem, podczas którego bohater, walcząc z korupcją i niesprawiedliwością, stoi na krawędzi utraty dorobku całego życia. Książka wyróżniona została w konkursie literackim Elbląski Rękopis Roku 2007.
     
„Lęgowisko zła”

     Edi, otoczony pajęczyną zależności i interesów, łączącą skorumpowanych urzędników, jest bez szans w walce z jego ciemiężycielami. I chociaż ratuje dom rodzinny, to jednak ostatecznie przegrywa z mocą układu. W poczuciu bezsilności odstępuje od bezpośrednich starć na sali sądowej i stosuje inny sposób walki. Decyduje się na opisanie zdarzeń w formie powieści, którą zamierza opublikować.
     
„…Politycy, aby utrzymać władzę, lokują gdzie się tylko da swoje agendy, rozbudowują do granic absurdu administrację – ewidentną armię ich obrońców, która jest gotowa osłaniać ich, bo jednocześnie walczy o zachowanie swojego bytu. Nazywam to swoistym lęgowiskiem zła, które nawet wypalone – podobne do obrazów zniszczeń /…/ wcześniej czy później… odradza się /…/ .” /fragment „Lęgowiska zła”
     
     Edward Pukin – pisarz (prozaik) członek Związku Literatów Polskich, a zarazem publicysta, znany również w Elblągu, jako społecznik i polityk. W 2011r. kandydował do Sejmu RP z ramienia partii Polska Jest Najważniejsza, a w wyborach przedterminowych 2013 r. na prezydenta Elbląga.
     Urodził się w 1946 roku w okolicach Książa na Dolnym Śląsku. Od 1947 roku elblążanin. Uczeń SP nr 4 i SP nr 13 oraz maturzysta Technikum Mechanicznego w Elblągu, w 1985 roku ukończył zaoczne studia magisterskie na wydziale Turystyki i Rekreacji – Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.
     - „Dla jednych, osoba bardzo kontrowersyjna, dla innych człowiek, któremu dobro mieszkańców i miasta, jest najważniejsze” – tak scharakteryzowano postać Edwarda Pukina – autora debiutanckiej książki pt. „Kanalii”, nagrodzonej w konkursie literackim Fundacji Elbląg.
     
     Podczas spotkania laudację o twórczości Edwarda Pukina wygłosi dr Ryszard Tomczyk.

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Kontrowersyjność Pana Edwarda Pukina -nie tylko, jako pisarza, a także jego promotora - Ryszarda Tomczyka, może być zalążkiem bardzo emocjonującego spotkania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  czytelniczkazElblaga(2014-04-01)
 • Pan R. Tomczyk Wydal właśnie książkę p. t. Otrzęsiny lata 1953-1993,jest już w ksiegarni na Krolewieckiej i Grunwaldzkiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 4
  (2014-04-08)
 • Książka " Lęgowisko zła" dostępna jest w księgarniach Empiku i w Dom Książki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  czytnia(2014-04-08)
 • ktoś przyjdzie? wątpię. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-04-08)
 • To była interesująca 1,5 godzinna rozmowa, nie tylko o książkach autora. Okazało się, że Pan Pukin ma równiez wiele fajnych pomysłów na miasto, a Pan Ryszard Tomczyk wygłosił bardzo ladną laudację o twórczości. Pana Edwarda. Gratulacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  młodyczytelnik(2014-04-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Powrót Do Szkoły
Clinex Grill
Wyprawka Szkolna
Pieczątki Trodat