Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Elbląg, Spotkanie z Jackiem Dehnelem fot. Piotr Sunderland

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza w środę, 5 maja, o godzinie 18.00 do sali audiowizualnej na spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki”. Rozmowę poprowadzi Joanna Wilengowska z redakcji kulturalnej TVP Olsztyn.

Jacek Dehnel – prozaik, poeta, tłumacz, okazjonalnie zajmuje się też malarstwem i grafiką. Absolwent polonistyki na UW w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Mieszka w Warszawie. Publikował m. in. w „Kursywie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Lampie”, „Studium”, „Toposie”, „Tytule”, „Undergruncie”. Jest felietonistą „Polityki” oraz portalu Wirtualna Polska. Zajmuje się też tłumaczeniem poezji (m.in. Mandelsztama, Audena, Larkina, Szirtesa, Verdinsa). W latach 2006–2009 wspólnie z Tymonem Tymańskim i Maciejem Chmielem prowadził w TVP1 program kulturalny „ŁoSssKot”. Jest laureatem wielu nagród literackich, otrzymał m.in. nagrody Fundacji Kościelskich w 2005 roku oraz Paszportu Polityki za rok 2006. Nominowany do nagród Angelus(2007) i Nike (2009). Autor powieści „Lala” (2006), zbiorów opowiadań: „Kolekcja” (1999), „Rynek w Smyrnie” (2007), „Balzakiana” (2008), tomów poetyckich: „Żywoty równoległe” (2004), „Wyprawa na południe” (2005), „Wiersze 1999–2004” (2006), „Brzytwa okamgnienia" (2007) i „Ekran kontrolny” (2009) oraz miniatur prozatorskich „Fotoplastikon” (2009).
     
     Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
     Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki. W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje już 29 klubów i wciąż przybywają nowe. W ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki odbywają się spotkania, na których dyskutuje się o książkach, a także spotkania z pisarzami i krytykami literackimi.
Arkadiusz Kowalczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna