Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Przyjacielem Książki

Elbląg, Spotkanie z Przyjacielem Książki

CSE „Światowid” zaprasza na spotkanie z Dorotą Koman – poetką, która będzie jurorką tegorocznej XXII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” Spotkanie autorskie z poetką Dorotą Koman odbędzie się w piątek, 16 marca o godzinie 10 w Sali Kameralnej kina Światowid.

Dorota Koman należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY, jest poetką, wydała osiem tomików wierszy. Polonistka, redaktor książek, krytyk literacki i animator kultury, prowadzi bloga „Przyjaciel Książki” i stale współpracuje z radiową Jedynką. - Co tydzień polecam nowości wydawnicze w „Czterech porach roku” – mówi Dorota Koman. – Lubię też śpiewać, wydałam dwie płyty z poezją śpiewaną, piszę teksty, komponuję muzykę.
     Autorka wielu radiowych i telewizyjnych audycji o książkach przyjedzie do Elbląga, żeby oceniać twórczą wyobraźnię i interpretację utworów - literackich i piosenki poetyckiej - uczestników OFSS „…czy to jest kochanie?”.
     - Pani Dorota wielokrotnie była jurorką konkursów literackich i piosenki poetyckiej, a do nas przyjedzie nie tylko jako jurorka Festiwalu, ale także na spotkanie autorskie – mówią organizatorzy. – Jest polonistką i autorką kilku tomów tzw. „poezji SMS-owej”, na spotkanie z nią zaprosiliśmy licealistów.
     Spotkanie dotyczące kwestii poezji i zawodu poety/recenzenta, odnosić się będzie do wydanego przez autorkę tomu „Maszyna do czytania”.
     - Rozmowa dotyczyć będzie takich tematów, jak źródła literackich zainteresowań autorki, różnic między poetą/twórcą a „zwykłym” człowiekiem, możliwości realizacji literackich zainteresowań w praktyczny sposób, na przykład przez przekształcenie ich w działalność zawodową – dodają organizatorzy. – Uczestnicy będą próbować odpowiedzieć na pytanie, jakie możliwości pracy ma poeta i jakie możliwości, poza pracą pedagogiczną, daje polonistyka.
     Poetka przeczyta także swoje wybrane wiersze, uczestnicy również będą mogli je zaprezentować na głos.
     Spotkanie autorskie z poetką Dorotą Koman odbędzie się w piątek, 16 marca o godzinie 10 w Sali Kameralnej kina Światowid.
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Audi
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej