UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stodolarnia pełna artystów

 
Elbląg, Stodolarnia pełna artystów
Uczestnicy warsztatów w Oleśnie, fot. nadesłana

W najbliższą niedzielę, 22 lipca, o godz. 20.30 w Stodolarni w Oleśnie będzie można wziąć udział w wyjątkowym wieczorze artystycznym. W programie: spektakl teatralny, prezentacja białego śpiewu i animacji poklatkowej, a także koncert Orkiestry Wczorajszego Fasonu. Wstęp wolny.

Dopiero się rozpoczął, a już podsumowujemy. Projekt „Wrośnij w to”, w którym uczestniczy grupa teatralna, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” powoli dobiega końca. Ale tak jak się artystycznie rozpoczął, tak też się skończy. W najbliższą niedzielę, 22 lipca, o godz. 20.30 będzie można zobaczyć i usłyszeć: etiudę animacji poklatkowej, fotografie zrobione podczas projektu, spektakl teatru tańca „Tętnice” w reż. Michała Ratajskiego, biały śpiew oraz Orkiestrę Wczorajszego Fasonu.
     
     Projekt „Wrośnij w to!” powstał w wyniku pracy teatralnej z gimnazjalną grupą „Skrupcie się”. Projekt rodził się z intensywnych dyskusji i potrzeb młodych ludzi, pasjonatów teatralnych. Po rozmowach i dyskusjach doszli do wniosku, że chcą zarazić swoją pasją innych, chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i warsztatem aktorskim.
     
     Młodzi działają w Oleśnie od 14 lipca, przygotowując się do niedzielnego podsumowania.
– Zajęcia z tańca wyciskają ze mnie siódme poty, ale pozwalają poznać lepiej swoje ciało i przy okazji dają wielką frajdę – mówi Marta Paź, uczestniczka projektu, o przygotowaniach do spektaklu teatru tańca. – Taniec jak się okazało nie musi być ciężką pracą, ale przede wszystkim świetną, odprężającą zabawą. Wciągnął mnie. Mam wrażenie, że na koniec wyniknie z tego coś ciekawego.
     
     Większość z działań, w których będzie można uczestniczyć 22 lipca przygotowała młodzież, ale na zakończenie wieczoru dla wszystkich: uczestników, gości, instruktorów zagra Orkiestra Wczorajszego Fasonu. Grupa powstała w Olsztynie jesienią 2008 r. Działa w Stowarzyszeniu „Tratwa” w Olsztynie. Inspiracją dla grupy jest różnorodna tradycja kabaretów oraz orkiestr dwudziestolecia międzywojennego, a także dawnych amatorskich wiejskich teatrów weselnych. Repertuar wykonywany przez orkiestrę to muzyka w stylu retro, która, wykonywana jest bardzo często z odrobiną humoru, figlarności oraz melancholii. Na repertuar składają się tanga o nieszczęśliwych miłościach, walczyki, poleczki, oberki oraz inne zasłyszane i ulubione przez nas melodie. Orkiestra gra do tańca, posłuchu, a także przy różnych okolicznościach życia i przyrody.
     
     Zapraszamy - Oleśno jest tylko 15 kilometrów z Elbląga, a to link ze wskazówkami, jak tam dotrzeć.
     
     Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama