Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces EOK w Tbilisi

 
Elbląg, Sukces EOK w Tbilisi fot. Agata Klimaczak
Rek

Udział w interesującym panelu dyskusyjnym, realizacja miejskiego happeningu, a przede wszystkim bardzo ciepłe przyjęcie i bis w trakcie koncertu finałowego festiwalu „Autumn Tbilisi”– to doświadczenia, które przyniósł EOK wyjazd do stolicy Gruzji.

Wczorajszy (19 października) koncert w Khaidze Music Center z orkiestrą kameralną „Georgian Sinfonietta” był zwieńczeniem projektu, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzycy stanęli na jednej scenie po raz pierwszy. Trwające cztery dni próby odbywały się w Khaidze Music Center, pięknym miejscu o wspaniałej akustyce i niezwykłej atmosferze. Między muzykami a maestro Markiem Mosiem, który prowadził połączone Orkiestry, bardzo szybko nawiązała się nić porozumienia i sympatii. Koncert dowiódł, że międzynarodowa, festiwalowa publiczność doceniła energię i wysoki poziom artystyczny wykonawców. Melomani pytani o wrażenia podkreślali, iż z zaciekawieniem wysłuchali dzieł m.in. Pendereckiego, Bacewicz czy Serockiego. Czwartkowym koncertem EOK promowała bowiem współczesną muzykę polską, co stanowi jeden z kluczowych aspektów jej działalności. Elblążanie mogą być dumni ze swoich Muzyków.
     Koncert stanowił zwieńczenie tegorocznego wyjazdu EOK do Gruzji. W trakcie kilkudniowego pobytu w Tbilisi przedstawiciele Orkiestry wzięli także udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym funkcjonowaniu instytucji kultury w obu krajach. Była to okazja do poznania specyfiki kulturalnego środowiska w Gruzji i Polsce oraz podzielenia się zdobytym doświadczeniem. Poza muzykologami, instrumentalistami, dyrygentami i organizatorami życia kulturalnego, w dyskusji uczestniczył tłumacz, dzięki któremu rozmowa przebiegała w warunkach komfortowych dla wszystkich. Dyrektor Naczelna EOK, Bożena Sielewicz, złożyła także wizytę w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Tbilisi.
     Muzycy zrealizowali także miejski happening, wykonując w przestrzeni stolicy fragmenty Koncertu na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz. Ku zadowoleniu wykonawców, wokół miejsca, w którym odbywała się akcja, bardzo szybko zebrała się spora grupa słuchaczy. Przeprowadzenie happeningu to wkład EOK w pogłębienie świadomości muzycznej Gruzinów, którzy, jak przyznali uczestnicy panelu, do kompozycji współczesnych odnoszą się nieufnie.
     Wyjazd o Gruzji to kolejny międzynarodowy sukces Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która do tej pory odwiedziła m.in. Niemcy, Hiszpanię i Mołdawię. W planach Orkiestra ma koncerty w kolejnych europejskich stolicach.
     
     Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Gruzji.
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.
     Koncert realizowany w ramach programu MKIDN „Promocja polskiej kultury za granicą 2017 – Promesa”
     Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
     Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner  
     
     

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn Hayne
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne I-D TOKYO