Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Świat najbliższy

Elbląg, Świat najbliższy

W elbląskiej Galerii El z wystawą pt. Proximum goszczą twórcy z Trójmiasta: Robert Kaja, Wojciech Mokwiński, Zdzisław Pidek, Alicja Karska, Aleksandra Went, Magdalena Golon, Urszula Gogol.

Nawy oraz prezbiterium byłego podominikańskiego kościoła zostały wypełnione artystycznymi instalacjami, łącznie z prezentacjami multimedialnymi. Artyści w swoich pracach i działaniach starają się odpowiedzieć na wyzwania realnej rzeczywistości.
     Poprzez różne zestawienia, układy obiektów artystycznych ukazany został świat pełen zagrożeń, strachów, które wynikają z ludzkiej naiwności zagubienia, pewności siebie i dążenia do dominacji nad innymi. Odnosi się wrażenie, że artyści chcą nam powiedzieć, iż jesteśmy tylko zagubionymi, mało znaczącymi elementami w świecie, gdzie panuje równowaga strachu. Okazuje się, że świat najbliższy wcale nie musi być światem przyjaznym.
     Najnowsza elbląską wystawa jest drugą, rozszerzoną odsłoną wydarzenia pod tą sama nazwą organizowaną we wrześniu 2003 roku przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie.
     
     
***

     
     O autorach:
     Robert Kaja studiował (w latach 1988 - 1993) na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest adiunktem na tej uczelni. Jest współzałożycielem Galerii "Wyspa" i Galerii "Łaźnia" w Gdańsku. Brał udział w wielu głośnych i znaczących wystąpieniach artystycznych młodych twórców w latach dziewięćdziesiątych.
     Robert Mokwiński z wykształcenia jest architektem. Uczestniczył m.in. w realizacji pomnika krzyży przy Stoczni Gdańskiej. Obecnie prowadzi zajęcia z projektowania i organizacji przestrzennej na ASP w Gdańsku.
     Zdzisław Pidek jest absolwentem gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Dyplom obronił w 1980 r. Wykłada na gdańskiej ASP. Uczestniczył w wielu wystawach i konkursach. W 1988 uczestniczył w II Konfrontacjach Plastycznych Polski Północnej - ważnej artystycznej imprezie zorganizowanej przez elbląską Galerię EL.
     Alicja Karska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 1998 - 2003. Od roku 2002 aktywnie uczestniczy w różnych działaniach artystycznych. Brała udział w wystawach m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Sopocie i Warszawie.
     Aleksandra Went gdańską uczelnię plastyczną ukończyła w roku ubiegłym. Swoje prace zdążyła już pokazać na kilku wystawach w różnych ośrodkach artystycznych kraju. Jest laureatką Grand Prix w zakresie sztuk pięknych w konkursie Prezydenta RP na najlepszy dyplom. Nagrodzona praca znajduje się w zbiorach Kancelarii Prezydenta RP.
     Magdalena Golon studiowała na gdańskiej ASP w latach 1998 - 2003. Jest asystentką w pracowni rysunku i podstaw rzeźby na macierzystej uczelni. W ubiegłym roku brała udział w pierwszej wystawie pt. "Proximum", która była pokazana w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
     Urszula Gogol ma za sobą studia w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia artystyczne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace prezentowała na wystawach w Krakowie, Warszawie i w Sopocie.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO