Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowe produkcje filmowe w Polsce?

Elbląg, Światowe produkcje filmowe w Polsce?

We wtorek, 18 czerwca, przedstawiciele Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie uczestniczyli w prezentacji koncepcji Polskiej Komisji Filmowej, która odbywała się w Kinie Kultura w Warszawie.

Polska Komisja Filmowa (Film Commission Poland) utworzona została przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jej głównym zadaniem jest promowanie Polski na arenie międzynarodowej jako znakomitego miejsca do realizacji światowych produkcji filmowych.
     Na konferencję, prezentującą przyszłe funkcjonowanie Komisji, zaproszeni zostali przedstawiciele Marszałków Województw – z województwa warmińsko-mazurskiego na konferencję pojechali: Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid” oraz Antoni Czyżyk dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – Prezydentów Miast, Członkowie Zarządów Województw, reprezentanci Sejmików Samorządowych, przedstawiciele Regionalnych Funduszy Filmowych i Regionalnych Komisji Filmowych oraz producenci filmowi. Na spotkaniu tym próbowano wypracować najlepsze sposoby oferowania zagranicznym producentom ogromnego potencjału, jaki znajduje się w naszym kraju poprzez rozszerzenie działalności PKF i współpracę z wszystkimi regionami w Polsce.
     - Nasz region jest postrzegany jako atrakcyjny dla lokowania w nim produkcji filmowych ze względu na różnorodność architektoniczną i krajobrazową – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, uczestnik konferencji. – My zaś, dzięki produkcjom filmowym, zyskalibyśmy i ekonomicznie, i na promocji regionu. Od ponad dwóch lat przygotowujemy się do tego, aby Regionalny Fundusz Filmowy ruszył w naszym województwie – korzyści znamy, ale wciąż jeszcze szukamy środków finansowych.
     Polska Komisja Filmowa będzie zajmowała się przede wszystkim promocją kraju jako lokacją filmową i promocją polskiego sektora audiowizualnego na wydarzeniach branżowych, koordynacją zagranicznych produkcji filmowych realizowanych w Polsce, koordynacją i standaryzacją działań promocyjnych regionalnych funduszy filmowych, tworzeniem i aktualizacją bazy danych lokacji oraz firm branży filmowej w Polsce, promocją inwestycji związanych z rynkiem audiowizualnym, wsparciem administracyjnym i pomocą producencką.
     Komisja ma funkcjonować dzięki wspólnym działaniom Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (jako główny wspierający), Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne, urzędom marszałkowskim i miejskim, regionalnym komisjom i funduszom filmowym, Ministerstwu Spraw Zagranicznych (instytuty polskie), Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Organizacji Turystycznej.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem