UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowid na dwie piątki

 
Elbląg, W jubileusz 55-lecia CSE Światowid wejdzie z nową inwestycją
W jubileusz 55-lecia CSE Światowid wejdzie z nową inwestycją (fot. Michał Skroboszewski)

55 lat temu rozpoczął swoją działalność Światowid, bez którego trudno sobie wyobrazić elbląską kulturę. Dzisiejsza uroczysta gala była okazją do wspomnień i nagrodzenia pracowników, a jej przewodnim motywem okazała się rozbudowa Centrum Spotkań Europejskich Światowid, która ma się rozpocząć w tym roku. Zobacz zdjęcia.

- Pracuję w Światowidzie od początku swojej kariery zawodowej, zaczynałam jako instruktor, zajmujący się organizacją imprez. Jestem chyba jedyną osobą z tak dużym stażem w CSE Światowid i mam nadzieję, że będę tu pracować do emerytury – śmieje się Teresa Miłoszewska, obecnie kierownik Działu Edukacji Kulturalnej, która razem z Aleksandrą Bednarczuk otrzymała podczas dzisiejszej gali odznaki honorowe za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego - Ta praca daje mi niesamowitą satysfakcję, rozwija wewnętrznie, daje możliwość realizowania własnych pomysłów i jest bardzo inspirująca – dodaje Teresa Miłoszewska.
       Z okazji jubileuszu wszyscy pracownicy CSE Światowid, jak przyznał dyrektor Antoni Czyżyk, otrzymali nagrody finansowe, kilka osób otrzymało dodatkowe wyróżnienia za sukcesy w pracy w ostatnich pięciu latach. A byli to wspomniane już panie: Teresa i Aleksandra oraz Beata Falkenberg, Monika Denisiuk, Natalia Piotrowska, Justyna Kozłowska-Dyrla i Wioletta Staniszewska. Dyrektor Antoni Czyżyk dziękował też szefom kilku instytucji i mecenasom kultury, którzy na co dzień pomagają Światowidowi: Iwonie Radej, dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy, Pawłowi Olechnowiczowi, byłemu prezesowi Lotosu, Romanowi Korzeniowskiemu, byłemu dyrektorowi browaru, Florianowi Romanowskiemu, prezesowi firmy Opegieka i Juliuszowi Markowi, właścicielowi Truso.tv Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki zaprojektowane przez Ewę Bednarską-Siwilewicz.
       - To nie tylko święto Światowida, ale także całego Elbląga. To instytucja, która działa wszechstronnie, promując różne formy kultury, taniec, realizując projekty. Można znaleźć tutaj wszystko, co inspiruje – mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.  

  Elbląg, Gwiazdą wieczoru był zespół Andrzeja Sikorowskiego
Gwiazdą wieczoru był zespół Andrzeja Sikorowskiego (fot. Michał Skroboszewski)


       Głównym motywem jubileuszu poza pokazem filmu, który opowiadał o najważniejszych sukcesach Światowida, były plany rozbudowy placówki, która rozpocznie się już niebawem. - Trudno sobie wyobrazić lepszy prezent dla Centrum Spotkań Europejskich Światowid w roku jubileuszowym niż modernizacja, która przed nami – stwierdził marszałek Brzezin.
       - Długo się do modernizacji przygotowaliśmy. Podczas jubileuszu 50-lecia mówiliśmy, że mamy takie marzenie i dzisiaj ono się spełnia. Mamy decyzję Ministerstwa Kultury o przyznaniu środków, mamy wkład własny samorządu województwa. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku rozpoczniemy prace, by w ciągu 2,5 roku je zakończyć – dodaje Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid.
       Po modernizacji powierzchnia CSE Światowid powiększy się o 1900 metrów kwadratowych, powstanie m.in. trzecia sala kinowa do zajęć edukacyjnych, ośrodek digitalizacji i centrum edukacji artystycznej. Marszałek obiecał dzisiaj, że wraz z rozwojem Światowida, samorząd wojewódzki będzie zwiększał środki na jego działalność. - Mamy już zapewnione środki na zatrudnienie po zakończeniu inwestycji trzech nowych osób – mówił Antoni Czyżyk.
       Jubileuszową galę uświetnił koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich, podczas którego publiczność nuciła najbardziej znane przeboje zespołu „Pod Budą”, a na koniec na wszystkich czekał urodzinowy tort.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama