UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Światowid zaprasza na przesłuchania

 
Elbląg, Światowid zaprasza na przesłuchania
fot. nadesłana
Reklama

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” przed jury prezentują się recytatorzy oraz wykonawcy piosenki poetyckiej. Wstęp na przesłuchania jest otwarty dla publiczności.

- Nasz Festiwal jest konkursem dla osób, które stają do twórczej rywalizacji, by wyrazić swą artystyczną i ludzką wrażliwość oraz pokazać swoje warsztatowe predyspozycje – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które od 23 lat organizuje OFSS „…czy to jest kochanie?”. - Główny nacisk kładziemy na prezentację i promocję zdolnych ludzi, którzy kochają słowo, na konfrontację ich umiejętności.
       Występy oceniać będą Konrad Dworakowski - reżyser i aktor, dyrektor Teatru „Pinokio” w Łodzi, Iwona Loranc - piosenkarka i aktorka związana z Teatrem „Buffo” i Monika Kowalczyk-Kogut - instruktor teatralny i recytatorka, dyrektor Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
       Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 23 marca, o godzinie 10.00 na „Scenie na Piętrze” i potrwają do godziny 15.00. Również w sobotę, od godz. 17 - 20 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej.
       - Warto przyjść i posłuchać, zobaczyć, jak można interpretować teksty, a także jak umiejętnie je wybrać – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Uczestnicy przyjadą do nas m.in. z Wrocławia, Torunia, Warszawy, Częstochowy czy Lublina. Wielu z nich, mówię tu o kategorii piosenka poetycka, wykona utwory do słów własnego autorstwa, własne kompozycje, ale pojawią się też wykonania np. wierszy Zbigniewa Herberta.
       W repertuarze uczestników znalazły się nazwiska "poetów piosenki" - Osieckiej, Młynarskiego czy Kaczmarskiego – ale są także utwory Kazika Staszewskiego, Waglewskich czy Ciechowskiego z Republiki. W recytacji dominuje klasyka, jak Szymborska, Różewicz czy Tuwim.
       - Podczas gali, w której udział biorą zwycięzcy przesłuchań, w tym roku wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko – dodaje Aleksandra Bednarczuk. - Artystka wykona piosenki do własnych tekstów z najnowszej płyty „Malinowa”, która - przypomnę - otrzymała nagrodę muzyczną Fryderyk 2019 za Album Roku w kategorii Muzyka Poetycka, a Maciej Muraszko w kategorii kompozytor i producent albumu.
       Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?" odbędzie się w dniach 23-24 marca w Elblagu. Na przesłuchania uczestników wstęp jest wolny, biletów na koncert galowy już nie ma w sprzedaży.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska GAzeta Internetowa portEl.pl
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama