Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenie historyczne dla nauczycieli

Elbląg, Szkolenie historyczne dla nauczycieli

Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na wykład, prezentację filmu i warsztaty pt. „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej”. Szkolenie jest bezpłatne, odbędzie się we wtorek, 15 kwietnia.

Spotkanie ma pomóc nauczycielom w przekazywaniu wiedzy o mordzie blisko 6 mln europejskich Żydów, w tym 3,5 mln Żydów polskich. Służyć ma również ciągłemu kształtowaniu żywej pamięci o tych wydarzeniach, przede wszystkim o ofiarach, ich cierpieniu i śmierci, a także odwadze i determinacji tych, którzy przeżyli. Ma przypominać o sprawcach, ich ideologii i postawach, często pełnych nienawiści i pogardy dla życia, ale też o zachowaniach przez Hannah Arendt nazywanych „banalizacją zła”. Wreszcie ma pokazać zachowania i postawy świadków Shoah.
     W programie spotkania są:
     Wykład „Etapy niemieckiej polityki antyżydowskiej na ziemiach polskich w latach 1939–1945” – dr hab. Grzegorz Berendt (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, Uniwersytet Gdański)
     Pokaz filmu „Henryk Sławik, polski Wallenberg” (reż. Marek Maldis)
     Prezentacja teki oraz zajęcia warsztatowe – Izabela Brzezińska (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku)
     Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatnie pakiet edukacyjny „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej” na rzecz instytucji i placówek oświatowych przez nich reprezentowanych. Ponadto otrzymają zaświadczenie o udziale w formach doskonalenia zawodowego.
     
     Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN Gdańsk. Odbędzie się ono we wtorek, 15 kwietnia o godz. 13.00 w CSE Światowid w sali nr 38 (I piętro). Zgłaszanie uczestnictwa pod nr tel.: 55 611 20 50 do 11 kwietnia.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem