Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenie z kina

Elbląg, Szkolenie z kina Filmowe spotkanie poprowadzi Krzysztof Kornacki (fot. AD)

To już trzecie spotkanie na warsztatach analizy i interpretacji dzieł filmowych dla nauczycieli i uczniów szkół średnich na podstawie pakietu FILMOTEKI SZKOLNEJ. Kino Światowid zaprasza nauczycieli przedmiotów humanistycznych oraz wszystkich miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją widzę na temat najwybitniejszych polskich dzieł filmowych do udziału w kolejnym spotkaniu z Krzysztofem Kornackim, które odbędzie się w piątek, 5 marca, o godzinie 16.

Filmoteka Szkolna jest przedsięwzięciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Celem projektu jest włączenie wiedzy o filmie do procesu edukacji szkolnej. Program realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym.
     Cykl szkoleń z zakresu repertuaru Filmoteki Szkolnej poprowadzi profesjonalny filmoznawca i wykładowca Katedry Dramatu, Teatru i Filmu Uniwersytetu Gdańskiego - dr Krzysztof Kornacki.
     - Zajęcia warsztatowe mają dwustopniowy charakter. Rozpocznie je wspólny dla młodzieży i nauczycieli blok (wstęp teoretyczny, projekcja filmu oraz dyskusja i interpretacja filmu) po nim zaś - warsztat dla nauczycieli, z naciskiem na kwestie metodyczne do wykorzystania na zajęciach z przedmiotów humanistycznych - mówi Katarzyna Mielnicka z kina Światowid. - Dodatkowo dla wszystkich uczestników planujemy sobotnie bezpłatne projekcje filmowe, będące uzupełnieniem zagadnień podejmowanych w trakcie szkoleń.
     
     Temat najbliższego spotkania to: „Filmowe przypowieści, metafory i symbole".
     
     I BLOK:
     Wprowadzenie
     Filmy: Żywot Mateusza - W. Leszczyński (1968)
     Wszystko może się przytrafić - M. Łoziński (1995)
     Wykład (z elementami interakcji) po filmach
     II BLOK:
„Jak "mówi" obraz filmowy, jak powstaje znaczenie w filmie" [warsztat dla
     nauczycieli]
     - podstawowe elementy semiotyki kina
     - problem adaptacji literackich
     - filmowe symbole, metafory, przenośnie
     - przygotowanie scenariuszy zajęć nt. Jak czytać obraz filmowy?
     
     Kolejne spotkanie odbędzie się 19 marca, o godz. 16, a jego temat to: „Gry filmowe i współczesna estetyka".
     Koszt spotkania - 5 zł. Szczegółowe informacje pod numerem tel.: 055- 611-20-56/ 59.

Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy