Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztuka rozwija i łączy

 
Elbląg, Sztuka rozwija i łączy
LSEA 2012, fot. nadesłana

Spędzanie lata w mieście nie musi oznaczać siedzenia w domu. Można spędzić ten czas w dużo ciekawszy sposób, rozwijając swoje zdolności artystyczne i przebywając w miłym towarzystwie. Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej jest świetną opcją dla osób niepełnosprawnych, które chcą przeżyć wakacyjną przygodę ze sztuką.

Tegoroczna, czternasta już edycja Letniej Szkoły odbędzie się od 22 do 29 lipca. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, ale jak co roku nie zabraknie wypraw plenerowych i wycieczek.
     - Temat Letniej Szkoły w tym roku to „W poszukiwaniu źródła” i te poszukiwania odbywać się będą zarówno w aspekcie filozoficznym, artystycznym, jak i poznawczym. Będziemy realizować ten temat poprzez różne dziedziny sztuki - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka wydarzenia.
     Pod kierunkiem artystów, pedagogów i terapeutów osoby niepełnosprawne będą rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne z różnych dziedzin, takich jak: malarstwo, grafika, ceramika, witraż, film, fotografia, muzyka czy teatr. Oprócz tego dowiedzą się co nieco o historii i kulturze regionu w trakcie wycieczki.
     - Podczas układania programu zrodził się pomysł stworzenia filmu krótkometrażowego w konwencji kina niemego. Od nas – organizatorów – wyszedł jedynie pomysł, ale scenariusz, muzykę, grę aktorską będą tworzyli i ćwiczyli uczestnicy podczas zajęć literackich, muzycznych i teatralnych. Efekty tygodniowych warsztatów z animacji filmowej będą prezentowane w postaci projekcji filmu i wystawy na zakończeniu Letniej Szkoły – dodaje Teresa Miłoszewska.

  LSEA 2012, fot. nadesłana
LSEA 2012, fot. nadesłana

Ubiegłoroczna Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej zakończyła się premierą spektaklu „Przenikanie”, który opowiadał o różnych obszarach codzienności, pytał o Boga, mówił o samotności, potrzebie bycia wysłuchanym, o domu i doczekaniu. Spektakl był prezentowany podczas 6. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych oraz gdańskiego Festiwalu Akcept. Film, który powstanie podczas tegorocznej edycji zajęć ma również szansę na prezentację szerszej publiczności.
     W działania, realizowane w ramach tego projektu zaangażowani będą wolontariusze, którzy biorą udział w projekcie „Kompetentny wolontariusz”. To dla nich czas żeby w praktyce sprawdzić wszystko to, czego dotychczas dowiedzieli się na zajęciach.
     Wakacje to okres kiedy osobom niepełnosprawnym często trudno znaleźć ofertę kulturalną dla siebie. Letnia Szkoła cieszy się co roku dużą popularnością bo jest atrakcyjnym sposobem na spędzenie chociaż części lata w sposób zorganizowany i pełen twórczych działań. Przez następny tydzień w „Światowidzie” będzie okazja, aby za pomocą sztuki otworzyć się na innych i na siebie bo przecież uczestnicy przeżyją podróż w poszukiwaniu źródła.
     Organizatorami przedsięwzięcia są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”.
     

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Twórcza terapia”.
Agata Tupaj, Edyta Jasiukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem