Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak widzą Bałtyk młodzi artyści

Elbląg, Tak widzą Bałtyk młodzi artyści
Praca Nastii Januszkiewicz,lat 14, Kaliningrad (fot. nadesłane)

Z przyjemnością informujemy, że podsumowanie XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy" oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 25 września (sobota), o godzinie 11 w Młodzieżowy Domu Kultury w Elblągu.

Konkurs realizowany jest co dwa lata przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu przy współudziale Sekretariatu Stowarzyszenia Gmin RP „Euroregion Bałtyk” i Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. W tym roku przypada jego XXIV edycja. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 20 lat z ośrodków kultury, przedszkoli i szkół wszystkich typów. Cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników z obszaru Euroregionu Bałtyk. Każdorazowo wpływa ok. 3.000 prac. Tradycyjnie przyznawane są równorzędne nagrody, równorzędne wyróżnienia, a ok. 200 prac jest zakwalifikowanych na wystawę w Elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym.
     Zdaniem organizatorów, XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy" cechowała się bardzo wysokim poziomem artystycznym. Udział kilku tysięcy młodych artystów świadczy o potrzebie organizowania tego rodzaju projektu.
     Na tegoroczny konkurs wpłynęło 2.236 prac ze 161 placówek z Polski i Rosji. Młodzi artyści wykonali prace pod kierunkiem 332 nauczycieli. Tym razem nagrodę główną przyznano 61 autorom prac a 136 autorom nagrody równorzędne I stopnia. 196 najlepszych zdaniem jurorów prac zakwalifikowano na wystawę. Lista laureatów zamieszczona jest na stronie MDK.
     Za wysoki poziom artystyczny i ilość nagrodzonych prac, Jury przyznało nagrody specjalne i dyplomy honorowe następującym nauczycielom: Aldonie Kaczmarczyk-Kołuckiej, Danucie Sarna, Annie Więckowskiej, Ewie Bednarskiej-Siwilewicz, Tatianie Paparotnej.
     Specjalnymi dyplomami za dorobek artystyczny wyróżniono: Weronikę Manziuk, Tatianę Korolkową, Irynę Ryczkową, Natalię Korotkową, Helenę Sadłek, Milady Więckowską, Bogumiłę Kuźnicką, Małgorzatę Strożek, Bogdana Kilińskiego.
     Uroczystości wręczenia nagród powinno towarzyszyć otwarcie wystawy pokonkursowej. Jednak w bieżącym roku, ze względu na trudności organizacyjne wynikające z braku możliwości wystawienniczych w tym okresie, organizatorzy przewidzieli dwuetapowe spotkanie podsumowujące konkurs. 25 września zostaną wręczone nagrody oraz dyplomy laureatom i ich nauczycielom. Natomiast otwarcie wystawy nastąpi 20 listopada w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 lutego 2011 roku.
     Młodzieżowy Dom Kultury w imieniu organizatorów serdecznie gratuluje uczestnikom, ich nauczycielom oraz wszystkim wspierającym rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
Ewa Wojtkiewicz, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Clinex M9 Strong