Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr przedmiotu w Ornecie

Elbląg, Teatr przedmiotu w Ornecie

 Jak tchnąć życie w przedmioty? Jak wyrazić za pomocą rzeczy martwych bogactwo emocji? Nauczą się tego młodzi adepci teatru z Ornety, a następnie zaprezentują spektakle stworzone w oparciu o nową wiedzę. Przedstawienia będzie można obejrzeć w Oleśnie, Ornecie, Szymonowie i Elblągu.

W ramach projektu "Pajęczyna" rozpoczynają się warsztaty teatru przedmiotu dla grupy młodzieży w Oleśnie. Pod okiem teatralnego specjalisty młodzi ludzie będą mieli okazję nauczyć się nowych form ekspresji, poszerzyć swoje umiejętności warsztatowe oraz lepiej wykorzystać swój naturalny potencjał.
     Działania teatralne w Ornecie, odbywające się od 12 do 16 lipca i zwieńczone spektaklem, poprowadzi Aneta Głuch-Klucznik - aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Absolwentka Wydziału Lalkarskiego(PWST Kraków, filia Wrocław). Od 1996 wykładowca Wydziału Lalkarskiego PWST Kraków, filia we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia na dwóch kierunkach: aktorstwo- specjalność aktorstwo teatru lalek i reżyseria- specjalność reżyseria teatru lalek. Prowadzi także zajęcia na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. W 2009 uzyskała tytuł doktora. Obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Lalkarskiego PWST Filia we Wrocławiu.
     Młodzież z Ornety, przy wsparciu eksperta, w ciągu kilku dni stworzy spektakl, który następnie będzie pokazywany w Ornecie, Oleśnie, Szymonowie i Elblągu. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w kontekście dwóch pozostałych spektakli, stworzonych przez grupy z Oleśna i Elbląga, również biorące udział w projekcie "Pajęczyna".
     Każda z grup ma za zadanie "poznać teatr" od innej strony. Grupa z Ornety - teatr przedmiotu, grupa z Elbląga - teatr tańca, a zespół z Oleśna - wyjdzie od warsztatów teatralnych opartych na pracy z głosem. Ich spotkania i wspólne występy mają za zadanie zaowocować nie tylko porównaniem wyników pracy, ale również wzajemną inspiracją i oddziaływaniem.
     - Teatr przedmiotu to rodzaj teatru, uczący dużej dyscypliny i cierpliwości, a równocześnie niezwykle pobudzający kreatywność. Jest stosunkowo rzadko praktykowany przez grupy teatralne, a szkoda, bo ma formę, która niezwykle silnie oddziałuje na publiczność - mówi Edyta Machul, instruktorka teatralna CSE "Światowid".
     Terminy spektakli w ramach projektu "Pajęczyna":
     21 lipca Szymonowo godz. 19 - 20.30 teren przy Domu Dziecka
     26 lipca Orneta godz. 18 - 19.30 MDK Orneta
     27 lipca Oleśno godz. 17 - 18.30 Stodolarnia w Oleśnie
     28 lipca Elbląg godz. 19 - 20.30 CSE "Światowid"
     Na wszystkie spektakle wstęp wolny.
     
Więcej informacji o projekcie "Pajęczyna" można znaleźć na stronie.
     
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM