Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr, sztuka, nauka

 
Elbląg, Teatr, sztuka, nauka fot. nadesłana
Rek

Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie nieustannie poszerza swoją ofertę kulturalną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców wprowadza atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego oraz dostępu do kultury.

”Teatralia. Sztuka dla wszystkich” to projekt, który warto zaprezentować w liczbach: 550 uczestników z terenu miasta i gminy Orneta, 7 grup warsztatowych, 98 godzin zajęć, 12 opiekunów, 8 amatorskich i zawodowych spektakli teatralnych. Jednak nie tylko liczby w przypadku „Teatraliów” robią wrażenie. W chwili obecnej dzieci i młodzież rozwijają skrzydła podczas warsztatów teatralnych prowadzonych w szkołach przez kadrę nauczycielską, która zdobywa wsparcie merytoryczne a także zajęć dwóch grup wiekowych w MDK w Ornecie prowadzonych przez profesjonalnych aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - Piotra Boratyńskiego i Irenę Adamiak. To właśnie udział elbląskiego Teatru w projekcie umożliwił doskonalenie kompetencji pedagogów w zakresie tworzenia form teatralnych podczas szkolenia obejmującego m.in. wiedzę o budowie etiudy teatralnej, praktyce teatru ruchu, interpretacji tekstu oraz pracy z głosem. Przed tą grupą kolejne godziny szkolenia z zakresu pedagogiki teatru, tym razem z Justyną Czarnotą z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy.
     Teatr otworzył swoje progi również dla uczniów zaangażowanych w działania projektu. Uczestnicy mogli zobaczyć teatr z bliska, zarówno poprzez udział w jednym z repertuarowych przedstawień, jak i zwiedzanie teatru „od kuchni”. Wyjazd był nie tylko mobilizacją do pracy, ale też inspiracją do tworzenia własnych form teatralnych, które finalnie zostaną zaprezentowane podczas podsumowania działań projektowych i wymiany doświadczeń szkół partnerskich, które obędzie 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Wisienką na torcie będzie spektakl przygotowywany przez grupy teatralne MDK prowadzone przez Piotra Boratyńskiego i Irenę Adamiak. Z inicjatywy Dyrektora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu - Mirosława Siedlera - ich członkowie zaprezentują swoje działania także na profesjonalnej scenie. Na potrzeby tego wydarzenia powstaje właśnie autorska oprawa muzyczna oraz profesjonalna scenografia. Na bezpłatny spektakl zapraszamy już 15 grudnia na godz. 16 do sali widowiskowej
     W czasie trwania projektu oprócz cotygodniowych zajęć warsztatowych zaplanowywane zostały również spektakle przełamujące stereotypowe myślenie o teatrze, a także różnorodne bariery w środowisku. Wspólne spotkania ze sztuką teatralną zostały zaplanowane na najwyższym poziomie. Na orneckiej scenie pojawili się m.in.: Teatr Czwarte Miasto z Gdyni oraz Teatr Pinokio z Łodzi. Spotkania mają na celu zarówno integrację, jak wspólne doświadczanie teatru na własnym podwórku.
     Wspólne działania jak i zainteresowanie projektem doskonale rokują, dając nadzieję na zaszczepienie miłości do teatru wielu młodym i tym ciut starszym amatorskim twórcom i odbiorcom kultury.
Agnieszka Lewandowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Ornecie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne EVA MINGE