Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ogólna za pętlą tramwajową... Ogólna za pętlą tramwajową...

Teatralny kurs dla nauczycieli

Jak wyreżyserować imprezę szkolną, jak napisać scenariusz przedstawienia teatralnego, wreszcie, jak operować własnym głosem - te i wiele innych umiejętności posiądą uczestnicy kursu dla nauczycieli pn. „Mój warsztat teatralny”. Pierwsza sesja już w październiku.

To kolejna propozycja działań edukacji artystycznej dla nauczycieli nauczania początkowego, wychowawców klas, pedagogów szkolnych, polonistów, katechetów, osób prowadzących koła recytatorskie, grupy teatralne, świetlice szkolne, studentów kierunków pedagogicznych i wszystkich chętnych.
     Uczestnicy uczą się m.in., jak wyreżyserować imprezę szkolną, jak pracować z recytatorami, jak budować etiudy sceniczne, jak wykonać profesjonalną charakteryzację czy scenografię. Są też specjalne zajęcia, które pomagają we właściwy sposób wykorzystać głos w pracy z młodzieżą. Prelegentami kursu są m.in.: aktorki Teatru Dramatycznego w Elblągu -Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Monika Andrzejewska, charakteryzatorka teatralna Ewa Sobolewska, kierownik pracowni malarsko-butaforskiej elbląskiego teatru Elżbieta Dymiszkiewicz oraz Monika Kowalczyk, teatrolog - instruktor teatralny i Jolanta Walewska, opiekun Teatru Forma ze Słupska.
     - Tegoroczna edycja kursu „Mój warsztat teatralny” jest czwartą i ostatnią - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru, ale także instruktor teatralny, opiekun offowej grupy Alter Ego, prelegent kursu „Mój warsztat teatralny”. - W naszym regionie nastąpiło pewne wyczerpanie zainteresowanych. Każda wcześniejsza grupa kursantów składała się od kilkunastu do 22 uczestników. Z myślą o uczestnikach kursu „Mój warsztat teatralny” napisaliśmy program warsztatów „Teatr z bliska” , na realizację którego otrzymaliśmy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Zajęcia w ramach kursu „Mój warsztat teatralny” realizowane będą od października do czerwca, raz w miesiącu (sobota-niedziela) po pełnych 5 godzin zegarowych każdego dnia. Warsztaty odbywać się będą w salach: widowiskowej MDK (ul. Bema 37) oraz na małej lub dużej scenie teatru (ul. Teatralna 11) w Elblągu. Odpłatność za każdą sesję wynosi 50 złotych, co łącznie daje kwotę 450 złotych (wpłat można dokonać w czterech ratach). Łącznie odbędzie się dziewięć sesji sobotnio-niedzielnych w łącznym wymiarze 120 godzin lekcyjnych.
     Szczegóły - Tomasz Walczak, tel. 055 641 97 00 (prosić Tomasza Walczaka) i 0502 180 127.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety z Londynem
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Naklejki na meble